Můžou být jedněmi z mnoha, ale i těmi osudovými. Děláme je všichni, ačkoli o nich víme. Bylo by tedy záhodné se jich vyvarovat.

To vy na ně nakonec doplatíte a vám zkomplikují život. Jak totiž praví staré přísloví, každá chyba se obrátí proti tomu, kdo ji udělal. Vybrali jsme nejčastější chyby, kterých se oba partneři ve vztahu dopouštějí. Třeba zjistíte, proč váš partnerský, milenecký nebo přátelský vztah nefunguje podle vašich představ.Mít všechno pod kontrolou


Nemůžete rozhodovat o všem, všechno mít a vědět o každém kroku, který váš partner udělá. Už vůbec nemůžete proniknout ke každé jeho myšlence, tajnému snu nebo erotické představě. Je velkou chybou, pokoušíte-li se tohle všechno zjistit. Čím více toho budete chtít znát, tím méně s vámi bude chtít své myšlenky sdílet. Dopřejte jemu i sobě soukromí.


Chránit si ho je přirozené, a když nebude ochotný vám vykládat o každém svém hnutí mysli, nepitvejte se v tom. Neznamená to, že před vámi něco skrývá, ale že je mu vaše dotěrnost na obtíž. Další chybou je tendence o všem rozhodovat. Nejdůležitějším předpokladem dobře fungujícího vztahu či rodiny je schopnost komunikovat, radit se a dokázat ustoupit. Kompromisy jsou nutností, protože neexistují dva lidé, kteří by se dokázali shodnout zcela na všem.Neochota zkoušet nové věci


Nikdo by neměl dělat nic, co je mu nepříjemné. Neochota zkoušet nové věci a sklon ke stereotypnímu chování je však zabiják každého vztahu. Pokud ho má i váš partner, nezbude vám než vzít iniciativu do svých rukou. Viděli jste film Hra s Michaelem Douglasem v hlavní roli, kde se bratr úspěšného miliardáře, který žije nudně, banálně a který se zapomněl bavit, pustí do poměrně odvážného plánu a najme si agenturu, jež ho má naučit znovu žít?


Nemusíte svého partnera sice zrovna vystavovat nebezpečí života a dovést ho až k fingované vraždě! Vezměte ho třeba na tajný výlet, skočte si společně padákem... Váš život by měl v sobě mít aspoň špetku vzrušení! Neochota zkoušet nové věci je obrovským problémem i v sexu. Čím pestřejší bude, tím více vás to oba bude bavit a to vůbec nemluvíme o bizarních technikách.


  7:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:37