Průměrně se milujeme devětkrát do měsíce. Chtěli bychom častěji, ale kde na to brát čas? I proto víc než polovina lidí sex plánuje dopředu. Patříte mezi ně?

Podle průzkumu amerického e-shopu EdenFantasys si páry průměrně užívají 69 minut sexu týdně, 9krát do měsíce. Jen tři procenta lidí si užívají sex každý den a zhruba každý desátý nemá na sex čas vůbec!
Většina lidí by se ale chtěla se svým partnerem milovat častěji. Nejčastěji jim v tom brání nabitý denní program, proto si víc než polovina populace sex zkrátka plánuje. Jejich nejobvyklejší volbou přitom bývá sobotní večer, kdy si 34 % lidí pro milostné hrátky zamlouvá hotelový pokoj.
Moderní hektický život si zkrátka vybírá svou daň nejen stresem, nedostatkem spánku a nekvalitním stravováním, ale i chybějícím časem na partnerské milostné hrátky!

Lepší plánovaný sex než žádný


Odborníci se shodují, že pro partnerství je lepší plánovaný pravidelný sex než sex žádný. Nezáleží přitom, zda sex probíhá spontánně či plánovaně. Důležité je, aby se na milování oba partneři těšili. „Lidé si obvykle představují milostný akt jako spontánní záležitost a mohou si myslet, že mu plánování ubere na kráse. Spontánnosti se však ani v případě plánovaného sexu nemusíte úplně vzdávat. Snažte se milování čas od času něčím ozvláštnit. Tím se vyhnete tomu, že by se sex stal nudnou rutinou,“ říká Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který se zabývá zdravou sexualitou.

Milostným hrátkám vévodí sobota


Dle nejnovějšího průzkumu si třetina lidí pro milostné hrátky nejčastěji vyhrazuje sobotní večer. Třetina lidí si jako předehru užívá nakupování spodního prádla, třetina si na své rande zamlouvá pokoj v hotelu. „Kde by během milostného aktu s partnerem rádi vyzkoušeli některé ze svých sexuálních fantazií, třeba anální sex nebo role-playing,“ dodává Adam Durčák.

  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:25