Chcete, aby vaše soužití bylo zdravé a šťastné? Prozradíme vám nejčastější pasti, do kterých se většina párů chytá…

Každý vztah má své lepší a horší dny. Jak ale zajistit, aby zrovna ten váš neskončil rozvodem jako více než polovina českých manželství? Občasná hádka neuškodí, existuje ovšem řada varovných příznaků, že to mezi vámi neklape. Vybrali jsme nejčastější potíže v partnerských vztazích a nabízíme vám jejich řešení, aby vám nastřádané problémy nepřerostly přes hlavu. Chcete, aby váš vztah uspěl? Mějte na paměti základní chyby:

Chyba č. 1: Nereálná očekávání


http://gty.im/836112158

Jasně, každý máme nějaké představy, měli bychom si však dávat pozor, aby byly především praktické. Je zcela realistické očekávat od partnera, že vám někdy pomůže s domácími pracemi, ovšem není příliš rozumné chtít od něho, aby byl každý den doma z práce ve tři hodiny a vyzvedl děti ze školy, má-li pracovní dobu do pěti. Co je ještě důležitější: o svých představách musíte mluvit a nespoléhat se na to, že vám partner bude číst myšlenky.
Jak ale zjistit, zda jsou vaše očekávání kladená na partnera splnitelná? Manželská poradkyně Megan Casonová doporučuje zavést manželské sedánky. „Jednou za týden se společně posadíme a mluvíme o všem možném: o našem rozvrhu, rodinném rozpočtu, kdy a kam si vyrazíme ven,“ popisuje, jak to doma dělají s jejím mužem, také manželským poradcem. Platí to i o sexu. „Když plánujeme sex, řekneme si, kdo s ním začne a kolik předehry bude zahrnovat. Spousta párů o této oblasti života téměř nemluví a pak se ve svých představách rozcházejí.“
Pokud se během pravidelných manželských sedánků shodnete na všem důležitém – od rozpisu domácích prací po chvíle věnované erotice –, nestane se vám, že dojde k nedorozumění nebo k nenaplnění očekávání.

Čtěte také: 4 tipy pro šťastný dlouholetý vztah


  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25