Máte dojem, že vám to v posteli neklape? Určitě nejste jediná. Zjišťovali jsme, jaké sexuální problémy nejčastěji řeší terapeuti ve svých poradnách. A víme, jak na ně!

1. Nudný sex


Začněme s něčím, čemu se lze v dlouhodobých vztazích těžko vyhnout – sex začne být předvídatelná nuda. Je to jako s jídlem, i ta největší ­lahůdka se vám časem přejí. Podle Iana Kernera, sexuálního terapeuta a autora knihy Jazyk lásky a Znovuzrozený sex, přichází drtivá většina párů na tera­pii s touhou po něčem novém a neotřelém, po něčem, co jim připomene ty opojné okamžiky na začátku jejich vztahu. „Partneři si v průběhu času vytvoří jakési sexuální menu s různými polož­kami. Mnoho z nich přitom velmi přeceňuje úlohu pohlavního styku,“ tvrdí Kerner.
„Někdy na takovém erotickém jídelním lístku úplně chybí předkrmy ve formě předehry, většina položek se zaměřuje jen na fyzický prožitek a na psychickou stránku se zapomíná.“ Jenže pokud na erotickém menu chybí to, co máte rádi, není divu, že se vám ­přestane chtít vůbec si z něj vybírat. ­Podle Kernera právě v tomto tkví příčina mnoha sexuálních problémů. „Není divu, že žena nedosáhne orgasmu nebo že muž má potíže ejakulovat, když se ze sexuálního života vytratí předehra, psychické vzrušení či stimulace klitorisu.“ Klíčem k uspokojivému sexuálnímu životu je zkrátka vyváženě sestavené erotické menu.
Řešení: Chcete ze svého sexuálního života odstranit nudu? Budete se tedy muset podívat, co máte na jídelníčku. Přidejte další položky a hlavně obohaťte nabídku předkrmů. Menu musí sestávat z věcí, které máte rádi oba, a musí být tak bohaté, abyste každý večer neměli to samé. Fajn, už ten příměr s jídelním lístkem opustíme. Komunikujte, povídejte si, udělejte si seznam všeho, co máte rádi, a pak to pořádně promíchejte, okořeňte a hlavně se nestyďte vybrat si i něco nového, co jste ještě nezkusili. Nemusíte si rovnou pořizovat bičíky a pouta (pokud to není váš šálek čaje), jde o to, abyste si oba ­dosyta užili toho, co máte rádi, a aby to nebylo pokaždé úplně stejné.

Čtěte také: Co čekat od muže v lásce a sexu podle jeho znamení zvěrokruhu?


  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 13:53