Všechno je skvělé, jen ten sex za nic nestojí? Máte ráda výbuchy vášně, ale při milování s partnerem vám chybí? No jo, ale co přesně mu v takové chvíli říct?

Sex je důležitý, to víme všichni. Dobrý sex vás s partnerem sbližuje, váš vztah se tím posiluje a zkvalitňuje. Ale co když tomu skvělému chlapovi (kterého ve všech ostatních ohledech milujete) zkrátka chybí něco, co by vás přivedlo až na vrchol extáze? Jestli se musíte kousnout do jazyka pokaždé, když se vás zeptá „Jak se ti to líbilo?“, bude nejspíš čas vážně si promluvit. Ovšem musíte na to jít polehoučku.1. Jak mluvit


„Lidé bývají nejistí kvůli mnoha věcem a sexuální výkon k nim rozhodně patří,“ říká párová poradkyně Laurie Puhnová, autorka knihy Méně se hádejte a víc se milujte (dá se koupit v anglickém originále Fight Less, Love More). To znamená, že se musíte ze všech sil snažit partnera neurazit. „Sveďte to na si­tuaci, navrhněte mu nové nápady, vezměte část problému na sebe,“ radí Puhnová, „jen mu nikdy neříkejte, že jako milenec za nic nestojí.“ Budete muset najít taktní a diplomatický způsob, jak mu sdělit, co potřebujete, aniž by ovšem nabyl dojmu, že je s ním něco v nepořádku. Naštěstí pro vás máme několik tipů.Bude vás zajímat: Jak dlouho by měl trvat ideální sex?2. Poslechneš si, co se mi líbí?


Skvělý způsob, jak zahájit dialog. Otázka je pozitivní, říkáte si totiž o něco, co chcete, nemluvíte o tom, co nechcete. A to je důležité, protože nic se partnera tak nedotkne a neutne konverzaci jako kritika. „Funguje to proto, že když už partner souhlasí s tím, že ho budete instruovat, bude vás skutečně poslouchat,“ domnívá se Puhnová. Když ho necháte plnit vaše touhy, převezmete tím díl odpovědnosti za své vlastní uspokojení. A vyhnete se přitom jakémukoli obviňování.


  16:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:56