Připadá vám, že váš drahý časem zlenivěl a sex už nemá takovou šťávu jako dřív? Díky těmto potravinám v něm probudíte spícího draka a vášeň vás katapultuje až do sedmého nebe.

Sex a jídlo mají mnoho společného, obě činnosti milujeme a přinášejí nám velké potěšení. A právě zima je to nejlepší období, kdy začít s experimentováním. Většinu času totiž páry tráví doma u nějakého filmu, hrají společenské hry nebo se jen tak povalují. Komu by se také chtělo v tak mrazivém počasí ven, když si můžete užívat teplo domova a především postele. Tak proč si to nezpestřit dobrým a hlav­­ně povzbudivým jídlem. Jestliže si chcete zvýšit svůj sexuální apetit a prodloužit chvíle rozkoše, můžete sáhnout po drahých přípravcích z lékárny. Ale my vám přinášíme pár potravin, které budou mít zaručeně mnohem lepší účinek a nezruinují vaši peněženku.Už v dávných dobách lidé zkoušeli různé elixíry lásky a kouzelné amulety, o kterých tvrdili, že mají schopnost podněcovat vášeň a touhu. Zvýšenou chuť na sex můžete dosáhnout běžně dostupnými potravinami. Afrodiziaka sice velmi pozitivně působí na citlivost pohlavních orgánů, ale uvědomte si, že pokud není mezi mužem a ženou to správné sexuální napětí a chemie, tak ani toto nezabere. A jaké že plody přírody to jsou?Celer, chřest a ananas mohou vyvolávat podobné blahodárné účinky jako potravinové doplňky v tabletách. Pro správné fungování sexuality je potřeba dodržovat i denní příjem vitaminů a minerálů. Jedná se především o vitamin C, B a E a dále stopové prvky, jako je selen, draslík, vápník a zinek. Pokud si chcete rozproudit krev, doporučujeme chilli, ať už v prá­š­ku, nebo čerstvé papričky. Obrovským afrodiziakem je též med, a to nejlepé v kombinaci s pečivem. Energii vám dodají také  jídla bohatá na bílkoviny, například kaviár, ryby či vejce. Pokud nechcete váš sexuální apetit dostat k bodu mrazu, vyvarujte se podávání těžkých a tučných jídel.


Tip: Zkuste svému partnerovi večer nachystat lahodné jednohubky. Nakrájete pečivo na malé kousky, potře­te je medem a navrch ozdob­te oříšky. Uvidíte, jak rychle dostane chuť i na vás. Poznejte dobroty, které nabudí nejen chuťové buňky, ale především vnesou do vaší ložnice tu správnou jiskru. Zkuste naše recepty, které potvrdí staré známé přísloví, že láska prochází žaludkem a v našem případě vede přímo  do postele.