Shazování kil je vždy snadnější, když máte dietního partnera. A Kate s Johnem měli i pořádnou motivaci.

Kate Bonwick (25) zhubla o polovinu své váhy ze 152 kg na 76 kg a John Butler (27) 46 kg, aby si mo­hli splnit sen o ideální svatbě. Prodavačka z Bognor Regis v anglickém Sussexu konečně dokázala obléknout svatební šaty, o kterých vždy snila. A stavební podnikatel John se ze 147 kg s její podporou dostal na váhu 99 kg. „Naše svatba byla tím nejkrá­snějším dnem mého života.


Cítila jsem se báječně a vy­pa­dala jsem jako úplně někdo jiný,“ vzpomíná Kate. „Také pro mou rodinu byl zážitek, vidět mě takhle. Sice mě milovali pro to, jaká jsem uvnitř, a John také, ale věděli, jak jsem vždy toužila být štíhlá, a tak se z toho radovali se mnou. Ten den byl jako z pohádky. Brali jsme se v krásném kostele při komorním obřadu a pak jsme odjeli na líbánky na Floridu. Tam jsem se poprvé v životě nestyděla vyjít na pláž.“Nenáviděla jsem se 


Než Kate potkala Johna, neměla sebedůvěru a byla kvůli své váze terčem vtipů. Jak někam s kamarádkami jednou za čas vyrazila, slýchala poznám­ky lidí okolo. Tvářila se sice, že nic neslyší anebo si jich nevšímá, ale stejně se jimi trápila. Nenáviděla svůj vzhled, ale sama se nedokázala k ni­čemu přinutit. „Nenáviděla jsem ty ohromné šaty, které jsem na sebe musela navlékat, a myslela jsem si, že vypadám odporně – skoro jsem nechodila do společnosti a z akcí jsem vždy mizela jako první, protože jsem se na nich cítila nepříjemně. A ty pocity jsem o samotě přebíjela jídlem.


Snědla jsem na posezení klidně čtyři sáčky brambůr­ků a denně celou krabici sušenek. Skoro jsem nejedla ovoce ani zeleni­nu – dávala jsem přednost jídlu z fast-foodů a kebabům. Dopřávala jsem si je tak pětkrát do týdne. Proto když jsem ve svatební den procházela uličkou k oltáři a kolem to jen šumělo obdivnými poznámkami, jak skvěle vypadám, byla jsem v sedmém nebi,“ přiznává se Kate.


  9:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:34