Záleží na velikosti? Jsou muži opravdu sexuálně náruživější? A vážně usnou, protože nesnášejí naše řeči?

Otázky a odpovědi. Otázek týkajících se sexuálního života a vůbec sexu existuje na tisíc, ale odpovědi nejsou vždy jednoduché, a už vůbec ne jednoznačné. „Kdybychom znali tajemství sexu a lidské touhy, nemuseli bychom se sexem trápit," tvrdí britská humoristická spisovatelka Fay Weldon. „Ale neznáme, protože okolo sexu koluje takových bájí, že strčí do kapsy všechny řecké bohy i s jejich římskými příbuznými."


Mýtů o sexu a sexuálním životě koluje mezi námi tolik, že je těžké se v nich vyznat a ještě těžší je vyvracet. Mají totiž poměrně velkou setrvačnost a nekontrolovatelně se předávají z generace na generaci. Sexuologové a další odborníci na milostný život a partnerské vztahy se ty nejrozšířenější a pro spokojený sex nejnebezpečnější sice popírat snaží, ale málo platné. Právě mýty, nedostatečné informace a chabé znalosti o fungování lidského těla vedou k mnohým nedorozuměním a dokonce i rozchodům. Zbytečně.Muži to chtějí častěji


Podle sexuologů i nejnovějších výzkumů jsou na tom ženy a muži co do sexuální náruživosti přibližně stejně. Aby nedošlo k mýlce, nemluvíme o sklonech k nevěře ani o počtech sexuálních partnerů. Můžete mít klidně jednoho partnera a být mnohem sexuálně náruživější než ten, který je přelétavý a nestálý. Za tímto předsudkem stojí především celá staletí, během nichž se měřilo mužům a ženám jiným metrem. Velkou úlohu v chápání mužské a ženské sexuality sehrála křesťanská kultura.


Po ženách se vždy vyžadovalo a dodnes ve spoustě rodin vyžaduje čistota, neposkvrněnost, a to alespoň v mysli, když už nevstupují do manželství jako panny. Mužům je přelétavost tolerována v podstatně větší míře a to ženy nutí do rolí, které jim nejsou přirozené. Potlačují často svoji sexualitu, jenom aby se zalíbily svému partnerovi a dostály tak všeobecně rozšířeným předsudkům. Ve vyspělejších zemích, kde sex přestává být tabu, mají v posledních letech muži i ženy přibližně stejně sexuálních partnerů. V zemích chudších a svázanějších konvencemi jsou v tomto směru rozdíly obrovské. Ženy to však chtějí také. I když o tom třeba ještě nevědí. A pokud vědí, neměly by se bát o svých představách a přáních svým partnerům říct.


  7:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:38