Je to otravné a navíc to bolí!


Nebudeme vám lhát – i tam dole se může ledacos změnit. „Některé ženy se setkají s vaginální atrofií a kvůli tomu pro ně může být sex tak bolestivý, že o něj přestanou mít zájem,“ říká gynekolog Alan Altman. Nebudeme zabíhat do podrobností, ale v podstatě to znamená menší zvlhčení a následné ztenčení a zcitlivění kůže uvnitř vaginy.
? Jenže… To neznamená, že musíte mít horší sex. Napřed si řekněme, že nejlepší prevencí vaginální atrofie je právě více milostných aktivit, protože při nich se zvyšuje průtok krve ve va­gině, což je nepochybně zdravé.
Ale pokud přesto zvlhčení ubývá, existuje spousta řešení od lubrikantů po předepsání estrogenových krémů. ­Bolest k milování rozhodně nemusí ­patřit. Mnohem pravděpodobnější je pozitivní scénář, protože už dobře znáte vlastní tělo, víte, co máte ráda a co ne (to samé ví i váš partner), a dost možná zažijete mnohem četnější orgasmy, než když vám bylo dvacet.

NÁŠ TIP: 6 rad pro skvělý sexuální život!


Pokud vás téma zaujalo, více se dočtete v článku v aktuálním vydání Ženy a život, které je právě v prodeji. S podzimní přílohou Chuťovka jen za 35 Kč!

  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:16