Za volantem je váš milý závodník, ale pod peřinou mívá i loudavé choutky. Kdy muži prahnou po tom, aby sex trval co nejdéle?

O mužích se traduje, že jsou posteloví sprinteři, zatímco ženám při milostných hrátkách víc vyhovuje vytrvalecké tempo. Z našeho posledního průzkumu ale vyplynulo, že většina českých chlapů si pomalé a smyslné milování užívá víc než rychlovky! Je pravda, že skoro každý chlap dokáže při rytmickém přirážení vyvrcholit dřív, než vyslovíte orgasmus. Může za to příroda, která samcům velí, aby co nejrychleji ejakulovali, protože když si dají načas, může je od samice odehnat silnější sok. Lidští chlupáči ale dávno neprovozují sex jenom proto, aby předali dál své geny, takže se instinktivní puzení ke spěchu naučili krotit. Proč by se řítili k cíli zkratkou, když se můžou ke slastnému finále blížit po zábavných serpentinách, které skýtají spoustu zastávek s úžasnými výhledy?


Pro ženy je tohle skvělá zpráva, protože váš milostný motor před orgastickým závěrem potřebuje mnohem delší zahřívací jízdu než partnerův. Pokud jste si dosud myslela, že drahý při milování šlape na brzdu jenom kvůli vám, vězte, že myslí i na vlastní blaho. „Baví mě hlazení a líbání ještě předtím, než začne pořádně jít o sex,“ tvrdí třiadvacetiletý programátor Martin. „Moje nejdelší milování zatím trvalo dvě hodiny, ale chtěl bych vydržet ještě déle,“ prozrazuje zase třicetiletý veterinář Dominik. Jak zařídíte, aby milý neexplodoval moc brzy? A jakou činností máte vzrušující minuty či hodiny vyplnit, abyste si je oba opravdu užívali a vaše vzrušení pomalu neuvadalo? Čtěte vše o neuspěchaném sexu a dodejte příštímu milování smyslně vláčné kouzlo.1. zpomalení: Dejte si náskok

Erotické napětí ve vás nemusí začít bobtnat až ve chvíli, kdy ze sebe v ložnici servete oblečení. Když dostanete chuť na pomalé milování, pošlete drahému z práce škádlivě vyzývavou esemesku: „Šetři síly, večer je budeš potřebovat.“ Po večeři si dopřejte jahody, jezte je rukama, stříkejte si na ně šlehačku a smyslně si olizujte prsty. Otevřete láhev vína a zaveďte řeč na milování; třeba se přítele zeptejte, co ještě by chtěl v posteli vyzkoušet. Nenechávejte aktivitu jenom na něm a dejte mu najevo, že po něm toužíte – třeba ho při řeči hlaďte po stehnech a nebojte se rukou vystoupat i trochu výš. Vzrušíte tím nejenom milence, ale i sebe. Až bude drahý pořádně nažhavený, odtajněte svůj chlípný plán. Povězte: „Chci, aby to dnes trvalo hodně dlouho,“ a současně mu položte dlaň na stehno. Při fyzickém kontaktu se vám oběma do krve vyplaví hormon oxytocin, který zařizuje pocit štěstí a uvolnění. Ženy navíc tento hormon nutně potřebují k sexuálnímu vzrušení. Proto si po dlouhé milostné předehře užíváte milování mnohem intenzivněji, než když bez okolků hupsnete na věc.