„Protřepat a nemíchat,“ říká James Bond. „Použít a zahodit,“ razí heslo ženy, když jim jde o sex na jednu noc.

Zní to hůř, než jaké to ve skutečnosti je. Zahodit neznamená vykopnout ze dveří a pořádně jimi prásknout. Ani zneužít. Znamená to pouze rozloučit se, ovšem s tím, že to, co se v noci stalo, se nebude opakovat.

Ženy hledající muže „na jedno použití“ nestojí o vztah. Buď se zrovna nechtějí vázat vůbec, anebo ho mají a do dalšího, který by jim způsoboval jen problémy, se nehrnou. Sex na jednu noc má do vztahu daleko. Muž na jedno použití není svým způsobem ani milenec. Je to někdo, s kým strávíme pár chvil vášně, nic víc.

Vzrušení z neznámého


„Ty chvíle přinášejí vzrušení z neznámého,“ říká Marcela, které je dvacet osm let a před rokem se rozešla s partnerem krátce před svatbou. „Nejsem žádná lovkyně mužů na jednu noc, která by brouzdala po barech a vyhlížela si kořisti, ale pár zkušeností mám, a když je příležitost a dotyčný se mi líbí, domů také neuteču. Nejde jenom o sex, alespoň mně ne. Vzrušující na tom je, že nevíte, co vás čeká, a to ve všech směrech. Nevíte, s kým vlastně máte tu čest a čím vás překvapí. Někdy je to překvapení příjemné, jindy, pravda, nepříjemné. Když se rozhodnu, že s nějakým mužem strávím jednu noc, nemůžu se pak zlobit na něj, že to neproběhlo podle mých představ. Zlobit se můžu jenom sama na sebe.“

Marcela sama sebe popisuje jako holku, co vždycky dělala všechno podle pravidel. Až rozchod s partnerem v ní prý uvolnil určité zábrany a ona se rozhodla, že než se znovu k někomu na vážno připoutá, užije si nezávazných vztahů a nebude řešit, jestli je to správné, nebo ne.

„Byla jsem vzorná holka, premiantka a slušňačka. Když mi řekli, abych pěkně nahlas pozdravila, udělala jsem to. Ze stejného důvodu jsem souhlasila se svatbou – rodiče si to přáli, a tak nějak se to ode mě očekávalo. Pak jsem se zamilovala a poprvé udělala něco, co by do mě nikdo na světě neřekl. Svatbu jsem zrušila a s dlouholetým partnerem se rozešla. Nový vztah sice moc dlouho nevydržel a zůstala jsem sama, ale momentálně mi to tak vyhovuje.“