Hokejista a intelektuálka. Zahradník a princezna. Ředitel firmy a účetní. Možná znáte víc podobných příběhů...

Ráno, světlá prostorná jídelna v Michalově funkcionalistické vilce, kterou dostal od tatínka, a ten od dědečka. Všechny tři generace mužů jejich rodiny jsou architekti. Krásná mladičká Dáša v legračních, zjevně nových, umělým kožíškem zateplených trepkách, stojí u sporáku. Zpívá si a míchá vejce na gothaji na drahé italské designové pánvičce.


Na kuchyňské lince je vyrovnaný nákup, který před chvílí přinesla. Na polovině tovaru je nálepka „akce“. Po schodech schází Michal. Moc dobře se nevyspal – stres v práci, odevzdávky a hlavně něco, co ani sám v sobě ještě nedokázal definovat, mu nedovolilo si v noci odpočinout. Podíval se letmo na Dášu, jak vaří. Kdybyste jeho pohled prozkoumali, možná byste snad ani nevěřili, že ti dva mají za půl roku domluvenou svatbu. V jeho očích nebyla láska, ale zděšení a odpor...Dáša, jeho přítelkyně. Budoucí žena. Budoucí žena? Dělala jim v architektonickém studiu přes půl roku holku pro všechno. Vařila kafe, nakupovala, zařizovala drobné pochůzky a vyřizovala e-maily. Michala nadchla svou naivní bezprostředností. A tělem. To pevné, teplé a pružné tělo, kterým disponovala slečna Dagmar, mu nedávalo spát. Tak začali spát spolu. Fungovalo to dokonale. Co na tom, že Dagmarku nejvíc bavily béčkové romantické komedie, multikina, nakupování v levných řetězcích a obědy „u Číňana“?


Dokonce ho i zpočátku  bavilo brát ji do luxusních restaurací, na večírky, kam by se za normálních okolností tahle holka z paneláku nikdy nedostala. V roli milenky mu to společensky procházelo. V roli manželky už si to představit tak dobře nedovedl... Na výstavách se nudila, ale její věčně optimistická a smířilivá povaha jí umožňovala, že neremcala a svědomitě obcházela obrazy...Po pěti měsících královského sexu Dagmar otěhotněla. Události nabraly nečekaný spád. Když mu to oznamovala, celá zářila. Chudinka už se těšila! Na svatbu. Na to, jak vytapetuje miminku pokojíček na pampeliškově žluto a nakoupí peřinky v IKEA.


  11:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:34