Možná si často rvete vlasy a přemýšlíte nad tím, jak si život zařídit jinak. Jak zjistit, co děláte špatně a jestli se náhodou netrápíte zbytečně? Návod je tady.

V životě existuje pár věcí, které nemůžete ovlivnit, ať se snažíte sebevíc – rodina, do které jste se narodila, šéfovy nálady nebo nástup plavkové sezony. Tak proč byste se jimi měla stresovat? Lepší je řídit se tímhle: „Ujasněte si, co je pro vás v současné době nejvíce palčivé, co chcete nejvíc změnit,“ radí koučka Lenka Černá, zakladatelka Školy pro ženy, skola-pro-zeny.cz. „Změny čiňte postupně, v jednotlivých životních oblastech. Nesnažte se uskutečnit vše najednou.“


Jinými slovy – přestaňte přemlouvat horu, aby přišla za vámi, a místo toho se snažte zdokonalit podle svých možností v jejím stínu. Jak na to: Začněte třeba tím, že každý den ráno vstanete z postele s pocitem, že vás čeká báječný den. To, jak jste vnitřně nastavená, se totiž odrazí ve vnějším světě. Vyšlete-li cestou do práce úsměv, zaručeně se vám ten samý den vrátí od někoho jiného. Budete-li pozitivně naladěná, přitáhnete si k sobě pozitivní příležitosti a lidi. A navíc také platí, že podle vztahu, jaký máte sama k sobě, se zrcadlově tvoří vztahy, které spřádají váš život – partnerské, rodinné, pracovní. „Respektujte sebe a snažte se cítit dobře,“ povzbuzuje koučka.


S čím jste se už narodila

Typ své postavy

Beyoncé nejspíš nikdy nebude mít figuru Gwyneth Paltrow, i kdyby tělo mučila dietou a dělala denně stovky sklapovaček. Jablko totiž vždy zůstane jablkem, hruška hruškou a tyčka tyčkou. „Každý z nás si vytváří svůj vlastní ideální obraz o sobě, kterého se snaží dosáhnout. Je zdravé, pokud chceme růst a pečovat o sebe, avšak naše snahy nesmí přesáhnout určitou hranici naší pohody a dobrého pocitu. Kde je tedy ona mez? Poznáme ji jednoduše podle svých pocitů. Pokud na sobě pracujeme, cítíme se u toho dobře a radujeme se z pokroků, ocitáme se ve správné ,zóně‘. Pokud se však u přeměny cítíme špatně, vyčerpaně anebo se vnitřně neustále kritizujeme, jdeme špatným směrem.


  7:55,  aktualizováno  31. března 2019 13:31