Něco vás ve vztahu pálí, ale než s tím na drahého vyrukujete, raději počkáte, než vychladnete? Jestli se vám tahle strategie vyplatí, zjišťovala Ivana Hermová. 

Nedávno mě na blogu Denisy Říhy Palečkové zaujal článek, ve kterém se autorka a známá lektorka intimní komunikace zamýšlí nad zkušenostmi ze své desetileté praxe.


„Potkala jsem desítky žen, které se svému muži snažily roky něco důležitého sdělit. Že jim něco vadí. Že je něco trápí. A když už to vnitřně vzdaly a rezignovaně iniciovaly rozchod, jejich partner se zpravidla zcela upřímně divil: ‚Co??? Něco je snad špatně? Vždyť máme super vztah, ne?‘ On tu ženu zkrátka vůbec ‚neslyšel‘,“ píše Palečková na denisaarichard.cz/blog.


Vinu ale svaluje hlavně na samotné ženy, které podle ní nesmyslně potlačovaly negativní emoce. Něco vás tíží, ale než abyste na drahého spustila lavinu pocitů, radši si před nepříjemnou konfrontací ulevíte někde stranou a za mužem přijdete s chladnou hlavou? Partnerská koučka místo toho doporučuje hlasitě jednat, klidně ztropit scénu, emoce jsou podle ní slyšet víc než slova. A další bonus italské domácnosti, který se podle Denisy Palečkové, odbornice přes vztahy a zakladatelky centra masáží a osobního rozvoje Tantra Spa, nabízí?


Vášnivý sex. Protože jestli mezi vámi proudí energie, zažijete zemětřesení také v posteli. Argumenty zkušené koučky znějí logicky, ale může být řešení partnerských problémů opravdu takhle jednoduché? Sama znám spoustu párů, které se téměř nehádají, a přitom jim to skvěle klape. Pokud jednomu něco vadí, bez okolků se druhému svěří. Klíč ke šťastnému vztahu se proto možná ukrývá ještě někde jinde než v bouřlivé výměně názorů…


  18:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:51