Prostě tu jsou. Máme na ně žárlit? Zakázat mu, aby se s nimi stýkal? Jak velkým nebezpečím jsou pro náš vztah?

„Jdu zítra s Alicí na kafe,H oznámí vám partner. Na nic se neptá. Prostě konstatuje. Alice je jeho kamarádka a vy ji z nějakého záhadného důvodu nemáte příliš v lásce.  Okamžitě se vám v hlavě rozjede katastrofický scénář toho, co všechno se může stát. Nepůjdou na kafe, půjdou na víno. Opijí se, padnou veškeré zábrany. Skončí spolu v posteli. STOP! Opravdu je to tak horké? Proč vlastně má váš partner potřebu kamarádit se s jinými ženami?


Určitá míra žárlivosti v partnerském vztahu je zcela normální a přirozená věc. Na druhou stranu je ale třeba si uvědomit, že partner není váš majetek. Snaha přizpůsobit toho druhého k obrazu svému bývá většinou cestou do pekel. Jak ale definovat tu správnou a únosnou míru žárlivosti?Nejdůležitější je pochopit


Je třeba si uvědomit, zda je žárlivost na místě. Skutečně je potřeba trápit se kvůli jeho kamarádce, kterou zná od dětství? Copak pro něj může být pořád atraktivní?  Nejjednodušší je kamarádky tolerovat, často bývají naprosto ‚neškodné‘. Ovšem představují-li pro vás nepřekonatelný problém, měl by o tom partner vědět.Je dobré s tím ale přijít v nevyčítavém tónu. Třeba u příjemné večeře a v klidu. Na hysterické výlevy a žárlivé výstupy nelze očekávat kladnou reakci.


  10:49,  aktualizováno  25. března 2019 19:32