Ať už hladkost vnímáte jako módní trend či jako cosi hygienického, chloupků na pohlaví se zbavujte jemně.

Nežádoucího ochlupení se v současnosti pravidelně zbavuje šest z deseti českých žen. Názory na zbavování se chloupků v intimní oblasti se velmi různí. Zatímco jeden tábor razí cestu dohola, druhý tvrdí, že chloupky mají svůj smysl a jejich účelem je zabránit příliš snadnému přenosu infekce a bakterií. Otázkou také je, do jaké míry je holení či neholení ovlivněno sexualitou.


Určitě existuje skupina těch, které vzrušuje hustě zarostlé ochlupení, ale také těch, které rajcuje přirození zcela holé. Pokud vás ovlivní fakt, že až 88 procent mužů upřednostňuje oholené pohlaví, a rozhodnete se s tím něco udělat, nebo jen hledáte v této oblasti nové trendy, máte dvě možnosti. Zkrotit chloupky sama, nebo se vydat do rukou odborníků.Sama sobě

V prvním případě většina žen upřednostňuje práci s klasickou žiletkou. Nejen, že je její použití naprosto bezbolestné, ale také rychlé. Pokud „na to“ jdete poprvé, chloupky nejdříve sestřihněte a navlhčete. Ideální je nespěchat a máčet se plus minus čtvrt hodiny ve vaně s horkou vodou. To prokrví pokožku a zjemní i ochlupení. Holit začněte v oblasti stydkých pysků – voda stékající mezi stehny tolik nesmývá pěnu a jedině tady můžete holit i proti směru růstu chloupků, aniž byste podráždila pokožku.


Žiletku často oplachujte pod studenou vodou. Po oholení namasírujte oblast slabin lufou – zabráníte tak nemilému zarůstání chloupků, a namažte je antiseptickým krémem, který chrání před podrážděním. Stejnou službu udělá třeba i čajovníkový olej. Další možností je použití studeného nebo teplého vosku. A máte-li odvahu, otestujte na tříslech vytrhávací strojek. Několik prvních použití je sice bolestivých, odměnou vám však bude pomalejší růst chloupků.


Cizíma rukama

Trendem poslední doby už i u nás je tzv. brazilská depilace, která se postará nejen o třísla, ale i o oblast pohlavních orgánů. Za pomoci cukrové pasty se můžete zbavit ochlupení na několik týdnů a to všude.


Při hledání vhodného sestřihu můžete vybírat z celé plejády variant. Mezi oblíbené patří úzká čárka, trojúhelníček nebo genitální grafika. V posledně jmenované variantě jde svým způsobem vlastně o malá umělecká díla, kdy vám proškolený personál nejen vymyslí samotný vzor, ale i barevné provedení či dozdobení kamínky. Na co si troufnete?


  12:21,  aktualizováno  25. března 2019 20:39