Vzpomínáte si ještě na pocit, který se v dětství pojil s obdobím prázdnin? Žádná škola, naprostá svoboda, zábava, povalování se... Tento pocit je v nás zakořeněný, a jakmile začnou teploty stoupat, roste i naše touha po dobrodružství.

V létě jsme nastaveni na prázdninový režim, nosíme lehké oblečení, vystavujeme na odiv svou opálenou pleť, věnujeme se pohybu na čerstvém vzduchu, zkrátka soustředíme se na náš fyzický vzhled a tělesnou kondici mnohem více. Uvědomováním si vlastního těla a sexuální přitažlivosti v sobě nastartujeme emocionální bouři, a tím si zvyšujeme hladinu hormonu dopaminu, který nás naladí na touhu po příjemných aktivitách, od kterých není daleko k erotickým dobrodružstvím. Abychom si odpočinuli od všedního života a pustili z hlavy všechny starosti, vydáváme se na několikatýdenní dovolenou. A možná právě za hranicemi všedních dnů na nás čeká i letní láska.Sex ano, ale bezpečně!

Láska hledá naplnění v okamžiku, neptá se, co bude potom. Pokud si tento fakt dokážete uvědomit, pak můžete prožít letní lásku bez nepříjemných následků, stejně jako třicetiletá Nikola. „Ačkoliv jsem zadaná, dodržuji každý rok pravidlo, že si dopřeju jednu dovolenou pouze s kamarádkami. Jezdíme ve čtyřech, naše dámské kvarteto se celkem podobá známé čtyřce ze Sexu ve městě. Zatímco doma se chovám jako netýkavka Charlotte, na dovolené se měním v dračici Samanthu. Dokážu být drzá, vyzývavá, troufám si říct, že umím dostat do postele jakéhokoli muže, kterého si vyhlédnu. Vypozorovala jsem, že nejbezpečnější flirt plný vášně se dá zažít s muži z řad personálu – kuchaři, číšníci, recepční, animátoři, to je moje parketa. Znají pravidla hry, a i když mi během horkých nocí šeptají ‚miluju tě‘, vím, že ode mě nic neočekávají, stejně jako já od nich. Jakmile odevzdám klíč na recepci, skončí i mé dobrodružství. Na letišti na mě čeká s otevřenou náručí můj partner a vždycky mě zasype sérií těch nejbáječnějších lichotek a vyznání lásky. Ani já jeho se raději nevyptávám, jak se měl. Vracím se štíhlejší, rozzářená a konečně zase s chutí na sex...“


Pokud přistupujete ke svým letním dobrodružstvím stejně odvážně jako Nikola a dokážete oddělit sexuální potřeby od lásky, nezapomeňte na ochranu, abyste svým chováním neohrozila sebe ani partnera. Není nic trapnějšího, než se vrátit z dovolené se zákeřnou pohlavní nemocí. Nedivte se, pokud na plážích ve známých letoviscích narazíte na osvětové kampaně a pokud vám budou dobrovolníci například nabízet kondomy nebo zvát k testům na chlamydie. Podobné kampaně každoročně pořádá Světová zdravotnická organizace, která ve svých statistikách uvádí, že ročně se chlamydiovým zánětem nakazí až 90 milionů lidí!


  8:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:29