Slunce, pláže a odhalená těla… to všechno svádí k prázdninovému dovádění. Co můžete od úletu na dovolené čekat a jak z něj vytěžíte slast, ví Ivana Růžičková.

V červenci a srpnu se vaše šance, že náhodně narazíte na přitažlivého chlápka prudce zvyšují. „Léto je pro většinu lidí symbolem pohody, dovolených, bezstarostnosti a pěkného počasí. Lidé chodí obecně míň oblečení a jsou jednoduše atraktivnější než v zimě a vy máte dobrou náladu,“ vysvětluje fenomén letních lásek psycholog Lukáš Dastlík ze sdružení Elio. Na vlastní kůži to pocítila i pětadvacetiletá lektorka angličtiny Katka.


Tu ale prázdninový flirt zaskočil nepřipravenou: „Když jsem přes léto odjížděla na Nový Zéland cestovat a příležitostně pracovat na farmách, chodila jsem už čtyři roky s Honzou. Jenomže si nemohl dovolit na tři měsíce opustit práci, tak jsem vyrazila jenom s kamarádkou. Vztah nám přitom skvěle klapal, dokonce jsme s Honzou spolu i půl rok bydleli. Jakmile jsem ale přeletěla půlku zeměkoule, vylezla jsem v úplně jiné realitě. Krásné počasí, úchvatná místa a v kempech tolik sympatických nových lidí! S jedním Angličanem jsme na sebe za jediný den narazili třikrát a domluvili se, že si půjdeme žádat o práci spolu. A zatímco jsme skládali kiwi, rozuměli jsme si víc a víc. Situace vyvrcholila tím, že jsem následující noc strávila v jeho stanu, a ač jsem prožila snad nejvášnivější noc svého života, druhý den mě povalily výčitky svědomí. Radši jsem pak s kamarádkou zamířila opačným směrem než on a po zbytek pobytu jsem se střídavě opájela vzrušujícími vzpomínkami a trýznila vlastní lehkomyslností. Nakonec jsem se rozhodla na to zapomenout. Honza naštěstí nic nezjistil. Moji rozjařenost přičítal vzrušení z prázdninové cesty.“ Chcete se vyhnout podobné situaci, a přesto prosvištět úžasným létem? Tady je návod:


Ujasněte si, co chcete

Jasně, určitě si hodláte prázdniny především užít. Jenže každý si letní pohodu představuje jinak. „Chcete prožít jeden či více románků, nebo si najít stálého partnera?“ ptá se psycholog Dastlík. „Na vaší odpovědi závisí, kam vyrazíte za zábavou i jak budete s muži v dohledu komunikovat. Samozřejmě platí, že jestli hledáte jen krátkodobý flirt, máte příležitost prakticky kdekoliv. Na pláži, na diskotéce, v půjčovně aut, ve městě i v hotelu. Seznamování na takových místech je mnohem snazší, avšak rizika vyšší. Třeba že narazíte na sériového sukničkáře s pohlavní chorobou nebo že se do vás dotyčný zamiluje.“


Podobnou situaci řešila i čerstvě rozvedená, jednatřicetiletá PR manažerka Lucie. „Kamarádky už mě nechtěly nechat vyčítat si rozvod a ušily na mě společnou dovolenou v Thajsku, kam partneři neměli přístup. O pánskou společnost jsme přitom neměly nouzi. Každou noc jsme protancovaly, přes den lenošily na pláži a ládovaly se vynikajícím místním pálivým jídlem. Jednu noc jsem se pak dala do řeči s barmanem z našeho rezortu a v domnění, že bychom si spolu mohli trochu užít, jsem se nebránila jeho návrhu zajít pak k němu na skleničku. Sex byl sice průměrný, ale aspoň splnil účel. Uvolnila jsem se a konečně pustila exmanžela z hlavy. Jenomže můj milenec měl se mnou jiné plány a až do konce pobytu mě pronásledoval jako hlídací pes! Tvrdil mi, jak strašně moc mě miluje, já ale o jeho lásku nestála. Nedokázala jsem mu ovšem říct, že mi šlo jen o sex. Oddechla jsem si až v letadle zpátky domů.“ Pokud se dostanete do podobně nepříjemné situace, vsaďte rovnou na upřímnost. „Otevřeně mu svůj postoj k aférce sdělte a vzájemný kontakt ukončete. Vymlouvání bývá na první pohled jednodušší, ale dotyčný muž si tak dělá plané naděje a jeho nevyhnutelné zklamání tím jen oddalujete,“ radí psycholog. Abyste si pojistila, že váš úlet pochopí, upozorněte ho na místo a okolnosti, za kterých jste si padli do oka. Začínají pevné vztahy během divokého popíjení tančení a dovádění? A skončí hned v posteli? Podobnými otázkami mu otevřete oči.


  7:59,  aktualizováno  31. března 2019 13:29