Nebo vztah, zastavení, známost, flirt… Oč líp to zní v angličtině: one night stand! Někdy je to příjemné, jindy taková akce dopadne katastrofou. Je dobré se do ní pouštět?

Už samotné pojmenování takového vztahu ženy odrazuje. „To je jen pro chlapy!“ vykřikují a tváří se, jako by se jich úlet na jednu noc netýkal, jako by nikdy nic takového nezažily. Faktem je, že mezi ženami bychom takových dobrodružek našli rozhodně mnohem méně než mezi muži, ale ruku na srdce – leckterá z nás má tento vztah nevztah za sebou a jsou i takové, které si ho užily. Ale – bylo to k něčemu dobré?


Málo sebekázně

Když zapomeneme na akci s kolegy či kamarády a budeme vycházet z toho, že jde o známost lidí, kteří se vidí poprvé (a v drtivé většině případů i naposled), seznamují se tyhle páry většinou na specifických místech. V první řadě jsou to vinárny, bary a noční podniky. Tady svoji roli hraje samozřejmě i alkohol, který otupuje hrany, bourá zábrany a v neposlední řadě působí často jako afrodiziakum. Mladá žena, která se nám svěřila, si přeje naprostou anonymitu, ale její zkušenost je natolik zajímavá, že stojí za zveřejnění.„Nikdy nejdu někam proto, abych sbalila nějakého chlapa. Jenže alkohol má na mne devastující účinky a pak je mi skoro jedno, s kým skončím v posteli. Díky těm několika skleničkám se mi zdá téměř každý muž krásný, tedy s výjimkou stokilových a ušmudlaných exemplářů,“ svěřuje se. A dodává, že jí o sex nejde, má totiž spokojený vztah, a ačkoliv nechce být nevěrná, sem tam, jak říká, ‚ujede‘. Psycholog by prohlásil, že má tato ‚dobrodružka‘ přinejmenším pomíchané hodnoty. Jde o ztrátu sebekontroly, kterou má na svědomí alkohol – a také to, že si neváží sama sebe. Neumí se ovládat a na tom, aby to dokázala, by měla začít pracovat. Její argumenty jsou navíc velice vratké; jako by vrah tvrdil, že si dá pár panáků a tím pádem nenese za své činy zodpovědnost! Zatím nenarazila na nikoho známého a to, co provádí, zůstává nadále jejím velkým tajemstvím. Je však jen otázkou času, než se to dozví její přítel či někdo z okolí.


  6:26,  aktualizováno  25. března 2019 21:27