Objevili jsme novou cestu k hladké kůži a ladným křivkám, která vede až z daleké Asie. Dopřejte svému tělu i duši jen to nejlepší.

Zatímco my, Evropanky, jsme zvyklé maskovat rašící pupínek pomocí vrstvy make-upu, ženy na Dálném východě s vadami na kráse naopak bojují změnou jídelníčku a uvolněním duševního napětí. Podle Asijců totiž vychází krása zevnitř a jejím základem má být především zdravé tělo a šťastné myšlenky. Odhalili jsme proto  důmyslná tajemství půvabu, která můžete šmrncovním Asijkám uloupit.


Namísto make-upu jídlo

Asijky jsou vyhlášené gurmánky. Nikdy ale nezapomínají přemýšlet, co dobrého přinese mlsání jejich tělu a jak jim obsah talíře přispěje ke kráse. Do pusy pustí jen potraviny s vysokým obsahem živin a vitaminů, které se dokážou postarat o zkrášlení pleti nebo vlasů.


Zkuste to také: Začněte jídlo vnímat jako skvělého služebníka své krásy. Není lepší dopřát si k obědu kus chutné pečené ryby, s níž dostanete do těla velkou dávku „dobrého tuku“ obsahujícího blahodárné kyseliny omega 3, které bojují za pevnost kůže, než smažené hranolky, jejichž přínos vašemu vzhledu se rovná nule? Smažené potraviny jsou navíc většinou nacucané nezdravými oleji, které kůži zevnitř ubírají pružnost a na povrchu ji zalévají mastnotou. Kromě ryb zaostřete i na mořské potvory. Obsahují totiž spoustu zinku, který zevnitř působí hojivě na vyrašené pupínky. Skvělou dávkou všech důležitých minerálů včetně jódu vám pak přispějí mořské řasy. Tato „mořská zelenina“ také účinně vyhání z těla nebezpečné toxiny.


Řasy navíc můžete použít jako přísadu kuřecích polévek, kterými zkuste po vzoru Asijek nahradit ranní kávu. Kromě příjemného nabuzení tak tělu dodáte i pořádnou dávku hořčíku. Základní pilíř asijské kuchyně představuje koření v čele se zázvorem a skořicí. Tato ochucovadla podporují trávení a stimulují krevní oběh, což pro vaše buňky znamená více kyslíku a rychlejší spalování. Pod pojmem dezert si asijské tygřice většinou představí čerstvé ovoce. Proto na prázdninách v zahraničí ochutnávejte nejen místní zmrzlinu, ale otestujte i nabídku exotického ovoce. Nadopujete se tak vitaminem C, který významně zpomaluje stárnutí kůže. Samostatnou kapitolou je popíjení zeleného čaje,  kterému se ženy na východě věnují celé dny a tělu tak pomáhají rychleji zpracovávat tuky a vyhánět škodliviny. Naopak se ale vyhýbají zalévání těla kravským mlékem a raději sáhnou po sójovém. Vědí totiž, že kravský nápoj (především pokud je kysaný) narušuje rovnováhu organismu, což se navenek projeví například obsypáním akné.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:36