Slíbila jste si na silvestra, že váš sexuální život bude v roce 2019 jiskřivější? Skvělé! A co jste pro to dosud udělala? Pomůžeme vám předsevzetí dodržet.

Skvělý sex by měl být vaše právo, ne výsada. Navíc kvalitní erotický život výrazně zlepší váš vztah. Jenže v dlouhodobých partnerstvích se sex může snadno dostat na vedlejší kolej. Znáte to, děti, práce, domácnost – všechno tohle je najednou důležitější než sex. Okořenit si milostný život nemusí být zase tak těžké, pokud ovšem nejste líná něco pro to udělat. Slibte si (ideálně s partnerem), že se zkusíte řídit následujícími doporučeními...

1. Vyzkouším něco nového


Netvrdíme, že od zítřka se budete s partnerem povinně švihat důtkami. Ovšem nové zkušenosti jsou důležité. Když se nebudete uzavírat novinkám ani v ložnici, do vašeho sexuálního života se zase vrátí radost a zábava.

Možností je hodně. Klidně si sepište deset nejžhavějších fantazií na kousky papíru a losujte si je z klobouku. Nebo zkuste najít inspiraci v aplikacích jako Kindu či UnderCover. Pomoci vám může dokonce i Kámasútra. Slibte si, že něco nezvyklého zkusíte aspoň jednou za měsíc. I kdyby to mělo znamenat jen rozdat si to protentokrát třeba v kuchyni.

2. Sex pro mě bude priorita


Pokud toužíte po lepším sexu, pak se z něj musí stát vaše priorita. Jistě, život s sebou nese i spoustu dalších podstatných věcí, ovšem kvalitní sex by u vás měl hrát prim, budete si na něj muset najít čas.

Sex si klidně můžete plánovat, jestli vám to vyhovuje. Nikdo netvrdí, že milování musí být vždycky spontánní. Můžete si také nastavit další obecné cíle – třeba si slibte, že alespoň jednou za týden v ložnici vypnete telefon a televizi. Nebo že každou středu budete společně ležet v posteli už v devět (abyste měli dost času, kdyby něco). Ať už to vymyslíte jakkoliv, jakmile se ze sexu stane priorita vašeho vztahu, začne být náplň vašich společných chvilek rázem mnohem zajímavější.

3. Budu se o sebe víc starat


V dlouhodobém vztahu míváme tendenci samy sebe zanedbávat. Rozhodnutí více o sebe dbát může zahrnovat třeba předsevzetí holit si nohy alespoň jednou týdně nebo si pořídit místo vytahaného trika, ve kterém chodíme do postele, pěkné noční prádlo. Případně ­začít držet dietu a koupit si permanentku do posilovny.

„Ženy, které mají skvělý sexuální život, jsou se svým tělem spokojené,“ tvrdí sexuální terapeutka Joy Davidson. Pro tuhle spokojenost ovšem musíte něco udělat. A ne proto, abyste připadala atraktivní svému partnerovi, ale abyste připadala atraktivní sama sobě. Vnímáte ten rozdíl? Když si dáte do těla ve fitku, napumpuje vás to endor­finy a doma budete stoprocentně mnohem žhavější.

Více tipů, jak udržet vášeň i v dlouholetém vztahu, najdete v aktuálním vydání Ženy a život!


  19:00,  aktualizováno  31. března 14:09