Rozcházíte se a znovu se dáváte dohromady. Jestli je váš vztah jako na houpačce, možná se nemilujete zdravě. Jak na závislou lásku, radí Michaela Klevisová.

Co mají společného Katy PerrySelena Gomez kromě toho, že jsou nádherné ženy a mega slavné celebrity? Obě by potřebovaly s láskou na detox. Neuběhne měsíc, aby se internetem nešířily spekulace o tom, že se rozcházejí nebo zase dávají dohromady se svými partnery Johnem MayeremJustinem Bieberem. Ani jedna se od milého nemůže odtrhnout, přestože obě přiznaly, že jejich vztah není úplně zdravý. „Odtáhl se ode mě a to mě probralo,“ řekla o jarním rozchodu s Johnem Katy. „Došlo mi, že můžu ztratit člověka, kterého miluju, a že na sobě musím zapracovat.“ John se zase nechal slyšet: „Zkoušel jsem se s ní rozejít, ale zjistil jsem, že bez ní nedokážu být.“


A tak se k sobě po několikatýdenní pauze zase vrátili. Podobně na tom byla i zpěvačka Rihanna, která udržovala několikaletý bouřlivý vztah s násilnickým zpěvákem Chrisem Brownem. Vrátila se k němu dokonce i poté, co ji ošklivě ztloukl, a pak ve skladbě Love The Way You Lie popsala svůj sebedestruktivní přístup k lásce: „Jen tak tu stojíš a díváš se, jak hořím, a to je dobře, protože mně se ta bolest líbí. Prostě tu stojíš a posloucháš můj pláč, a to je dobře, protože zbožňuju, jak mi umíš lhát.“ Jestli vám také připadá, že láska a utrpení k sobě neodmyslitelně patří, je načase pročistit vzduch.


Závislost na partnerovi, který je vám třeba opakovaně nevěrný, opouští vás a zase se vrací, nebo vás trápí jinak, je podobně nebezpečná jako závislost na alkoholu nebo drogách. Nahlodá vám sebevědomí a postupně začne ničit i další oblasti vašeho života. Může trpět vaše kariéra, zdraví, vztahy s příbuznými a přáteli. Problémy s přítelem se stanou středem vašeho života a budou vám odsávat čím dál víc energie. Dokonce i Rihanna nakonec připustila, že její vztah s Chrisem Brownem je „nebezpečný“, a zapsala se na odvykací kúru do centra pro léčbu závislostí Recovery Ranch, aby si násilníka nadobro vyhnala z hlavy.


  7:38,  aktualizováno  25. března 2019 21:10