Jenže je to muž, do kterého jste se bláznivě zamilovala. Ten vztah bude mít kvůli věkovému rozdílu svá úskalí, ale s následujícím návodem se jim skoro určitě dokážete vyhnout.

Slovní obrat „skoro určitě“ je ovšem na místě. Nikdy nevíte, jakou zkoušku vám připraví fakt, že má partner minimálně o celou desítku nižší začátek rodného čísla. Nebo jak na váš vztah zareaguje okolí. Popsané zádrhele však patří k těm nejčastějším, se kterými se věkově nevyrovnané páry potýkají.Překážka č. 1 - Hodně toho zažil


Díky zkušenostem, které nasbíral během své delší životní pouti, se starší partner přirozeně stylizuje do pozice ‚guru‘ – člověka, který vám otevře svět. Zprvu je to velmi přitažlivé a velká spousta starších mužů přivábí do své náruče mladé dívky právě na svůj rozhled, sebejistotu, eleganci, zajímavé zážitky. V praktickém životě však musíte dávat dobrý pozor, aby tahle jeho role nepřekročila únosnou mez. Pokud počítáte s dlouhodobým vztahem, budete také vy stárnout a zrát. Užaslou okouzlenou holčičku vystřídá sebevědomá žena a mohlo by dojít k bojům o kompetence.Jak nenarazit: I kdybyste ho obdivovala sebevíc, nedovolte, aby partner rozhodoval o všech sférách vašeho života. Dejte najevo, že jsou oblasti, které si chcete zařídit podle svého. Abyste eliminovala skutečnost, že ‚všechno ví líp‘ a ‚všech­no už viděl‘, zapojte ho do činnosti, se kterou nikdy neměl nic společného a vy o ní něco víte. Tím se vaše vlivy zdravě vyrovnají a nedojde k nějakým třenicím.


  9:51,  aktualizováno  31. března 2019 13:41