Sex by měl být zdrojem potěšení, ale co když se vyšplhá na čelní příčku hitparády nočních můr? Zkuste zjistit proč a snažte se ho vrátit do kolonky „Moje životní radosti“.

Sexuální touha některých žen je tak silná a sebevě­domí natolik zdravé, že se ­nenechají ničím zastrašit. Užívají si sex na­plno, případné problémy řeší, až když nastanou, a některé se dokonce chovají ­zcela lehkomyslně, bez jakýchkoli následků.

Na druhou stranu je dost těch, které z?nejrůznějších důvodů zapsaly sex do kolonky nepříjemný zážitek a erotické hrátky se pak pro ně staly synonymem nebezpečí, takže si pak nedokážou užívat uvolněného sexu ani v jinak spokojeném vztahu.

http://gty.im/623307592

Přitom spousta sexuálních hrozeb, které kazily radost z milování předchozí generaci žen, už padla za oběť pokroku. V dobách mládí dnešních padesátnic obsahovala jedna antikoncepční pilulka tolik hormonů, co dnes celé plato, takže slabší povahy zpočátku ztratily chuť nejen k sexu, ale i k životu, případně se vrátily k méně spolehlivým metodám. Na těhotenský test se čekalo u doktora, v případě potratu bylo třeba odhalovat své i partnerovy nejintimnější pohnutky před interrupční komisí a do toho vtrhly první zprávy o AIDS. O něm se dnes skoro nemluví, přestože hrozba nákazy je mnohem reálnější, než byla v dobách počáteční „hysterie“. Doba však přinesla další nové strašáky a komplikace.

Čtěte také: Jak si říct o lepší sex


  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:10