Sex s někým novým je tajným snem mnoha zadaných. A co třeba nevěra, nad kterou partner jen nepřivírá oči? Nevěra, kterou po vás dokonce žádá? Vaše erotické hrátky s jiným mužem! Jen ty ho totiž dokážou dokonale vzrušit.

Perverzní úchylka, novodobý voyerismus nebo sexuální výstřelek znuděných párů. To všechno vystihuje kandaulismus. Odkud se vzal? Nemusíte pátrat daleko. Své kořeny má tato typicky mužská úchylka ve swingers komunitě. Přesto je tu jeden zásadní rozdíl. Zatímco na swingers party si sexuální hrátky dopřávají partneři oba, při kandaulismu jeden zůstává pasivní. Dobrovolně a rád. Aktivita je jen na ženě a jejím milenci. Právě to, že si ona užívá s jiným, či dokonce s jinými, je to, co kandaulistu skutečně rozpálí.  Povídej, jaké to bylo?


Sex ve třech patří mezi nejčastější mužská přání. Představy ale většinou zahrnují dvě ženy. Experiment s dalším živým penisem v posteli se mužům se „zdravým sexuálním myšlením“ už tolik nezamlouvá. Něco jiného je, když muž začne mluvit o zrealizování sexu své partnerky s jiným mužem, nebo ji dokonce vybídne, aby si našla milence. V takovém případě by měla zbystřit. Podle všeho má totiž co dělat s kovaným kandaulistou. To, co se zpočátku může zdát jako vzrušující zpestření sexuálního stereotypu, nakonec přerůstá v absurdní partnerské soužití.„Mně to dělá dobře, v podstatě se se mnou manžel chlubí. Kdybych za to nestála, tak to nedělá, a to mi právě lichotí,“ svěřuje se anonymní žena na jednom internetovém fóru. Ukazování a předvádění nahé partnerky jiným patří ještě mezi lehčí formy deviace. Takovému chování ženy mnohdy nepřikládají větší váhu. Cítí se naopak polichoceny. Kandaulisté si svou úchylku uvědomí většinou teprve tehdy, když jsou svou partnerkou podvedeni. Počáteční pocity žárlivosti a hněvu totiž rychle střídá touha zjistit od ženy co možná nejpodrobnější detaily nevěry, přičemž právě při tom dosahují většího uspokojení než při sexu vlastním.Podle sexuologa Luďka Daneše se takováto sexuální záliba rozhodně nedá považovat za normální zpestření vztahu. „Každá úchylka je svým způsobem vrozená. V tomto případě už se navíc blíží sadismu. Dokud to ale oběma partnerům vyhovuje a nevstoupí do toho žárlivost, je to v pořádku,“ míní Luděk Daneš. Téma, o kterém se dříve mlčelo nebo jen šeptalo, má dnes v každém případě své skalní příznivce sdružující se v kandaulistických komunitách na internetu.


  7:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:34