Čím nás dokáží zneklidnit, rozbušit naše srdce? Proč koktáme, místo abychom s nimi mile promluvily? Co nás na mužích láká?

Pryč jsou ty doby, kdy jsem se otáčela za všemi kluky a muži s krásnými nemastnými dlouhými vlasy. Taky už si v pokoji nevylepuji plakáty zahraničních herců a zpěváků (a českých už vůbec ne!). A nemám žádné spolužáky z vyššího ročníku, po kterých bych pokukovala a kvůli kterým bych se trápila. Přesto existují muži, kteří pro mě v sobě mají jistou jiskru, která mi nedá spát – obrazně řečeno, neb spánek mi problémy nedělal nikdy a teď, s malým miminem, už vůbec ne. Podobně jsme na tom všechny. Nebo skoro všechny. Osudového muže, pakliže připustíme, že někdo takový vůbec existuje, a tudíž může vstoupit do našeho života, a že to není pouze neškodný mýtus, potkáme jednou za život. Možná dvakrát. Víckrát ale rozhodně ne...Ti ostatní s jistým kouzlem nás „pronásledují“ celý život. I když ono kouzlo může pominout velmi brzy. Například zjistíte, že ten milý, galantní a nesmírně inteligentní právník je sice milý, galantní a nesmírně inteligentní, ale že vám zároveň leze na nervy jeho snaha, byť nezáměrná, vás neustále o něčem poučovat, něco vám vysvětlovat a poupravovat vaše názory. Dokazovat vám, že je chytřejší, vzdělanější, vyspělejší, že on má vždycky pravdu. A ještě k tomu na veřejnosti. Před vašimi přáteli! Kouzlo zmizelo, ale na začátku tu bylo. On vás přece přitahoval.


Příběh první: Zamilovaná do porodníka

Příběh můj vlastní. Úsměvný nejen s odstupem času... Má gynekoložka mi, když jsme se bavily o porodu, doporučila svého kolegu. Prý si odrodil své dvě dcery a ona že by to – být mužem a mít tu možnost – nikdy neudělala. Byl to mladý, pohledný a vtipný doktor. Protože jsem měla velmi snadný porod, na sále panovala příjemná atmosféra, nechyběl smích. V opojení mateřstvím jsem si uvědomila, že se mi pan doktor zalíbil. Ovšem ne po stránce sexuální. Spíš lidsky. Kdyby mi tohle někdo vyprávěl, považovala bych ho asi za blázna. Ale opravdu stačí málo, abyste si zamilovaly vlastně úplně cizího člověka (natož gynekologa a porodníka!) Slíbili jsme si, že se uvidíme za dva roky. To si z porodnice odnesu pro změnu holčičku...


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:36