Možná vás okouzlení a hormony ženou do jeho náruče. Je ale málo pravděpodobné, že budete šťastná. Proč je lepší na ženáče zapomenout?

Stačí se podívat do statistik. Ve skutečnosti se pouhé jedné čtvrtině milenek povede založit s původně ženatým přítelem vlastní rodinu. Drtivá většina mužů nakonec zůstává u ‚domácího krbu‘. Schválně přemýšlejte, jistě znáte podobný případ ze svého okolí. Milenky jsou často vnímané pouze jako zlatokopky, kterým jde jen o sex a luxus, aniž by se staraly, jak románek dopadne. Skutečnost je ale jiná – většina žen nedokáže ovládnout zamilovanost (jsou na to odborné studie). A jakmile přijde láska, začíná pro ‚bokovky‘ ženatých mužů trápení. Málokdy má jejich vysněná pohádka dobrý konec. Tady je sedmička dobrých (a ověřených) důvodů, proč si koupit krabici s kapesníčky na slzy, velkou tabulku čokolády a dát ženáčovi sbohem.


1. Druhá není první

Všimla jste si, že milenky bývají vždycky označovány za ‚ty dru­hé‘? Je to velmi příznačné, protože v životě svého partnera skutečně zaujímají druhé místo (přestože je muži horlivě přesvědčují o opaku). Jakmile však přistoupíte na vztah inkognito, musíte počítat s tím, že budete stále čekat. Na to, až si udělá čas, až se vrátí z dovolené, až bude vzduch čistý, až dojede se synem k zubaři, až... Je pravda, že z jeho nedostatku času se dá leccos vytěžit – muži ho kompenzují milenkám zpravidla drahými dárky i romantickými pozornostmi. Ale skutečně na to máte nervy?


2. Řešení v nedohlednu

Dala by se sepsat kniha Pohádek tisíce a jedné noci, které muži povídají svým milenkám. Že se brzy rozve­dou, že už s manželkou dlouho nespí, že je ta paní mrcha mrch, která se nedovede ani postarat o rodinu... Snažte se přes veškerou zamilovanost udržet při zdravém rozumu. Zjistěte, jaké máte v tomto vztahu reálné šance na posun k tomu, co sama od vztahu hledáte. Stanovte určitou hranici, do které čekáte na vyřešení situace. S partnerem mluvte, rozebírejte své pocity a stanovte přesné mantinely, co ještě snesete a co vám už vnitřně ubližuje.