G byznys

Podle specialistky z kliniky Medica Aesthetica se dá G bod zvětšit tak, že se pacientce vpraví do těchto míst kolagen nebo tuk z vlastních tkání. Díky tomu se toto místo zhruba 4 až 6 centimetrů od poševního vchodu vyvýší a žena pak cítí při milování větší tlak na toto místo a tím i intenzivnější rozkoš. Lidé platí také lékařům, sexuologům, sex koučům a autorům moudrých knih tisíce korun za to, že jim pomohou toto místo slasti najít.


Takže, jde jen o skvělý byznys, něco jako prodej konzervovaného čerstvého vzduchu? Nebo měl Gräfenberg pravdu? Kdybyste se chtěli spolehnout na lidi, kteří anatomii ženské pochvy studovali, platí, že co člověk, to názor. „No, nás to vyučuje pan doktor Zlatko Pastor, gynekolog. A podle něj bod G neexistuje,“ říká opatrně brněnská sexuoložka Helena Reguli. „V tom místě, kde by měl být, není žádný větší shluk nervových zakončení jako třeba na klitorisu, který by vysvětloval, proč by měla být zrovna v tomto místě žena dráždivější a proč lze takto dospět k orgasmu.“


Takže byznys? A zástupy mužů v sexuologických ordinacích, prosících lékaře, ať jim poradí, kde hledat, jsou frustrované zbytečně? Stejně jako ženy, které si kuchařku, jak najít bod G, čtou v dámských časopisech, ale ono v praxi jaksi pořád nic?


Nový objev

„Je pravda, že jsem nepotkala nikoho, kdo by řekl: Byla jsem na plastice bodu G a pomohlo to,“  říká sexuoložka Helena Reguli. Jenže… „Nově teď vědci objevili takzvané parauretrální žlázky okolo močové trubice, tam, kde by měl být G bod,“ krčí rameny sexuoložka. To by podporovalo přesně to, co kdysi zjistil Gräfenberg. Totiž, že kolem ženské močové trubice je coby obepínající prstenec podobná měkká houbovitá tkáň jako kolem té mužské a chová se podobně, také zduří při vzrušení. A dokonce i také ejakuluje. Jen je u ženy skrytá uvnitř těla a ejakulace je nepatrná, zatímco u mužů je ztopořený penis dobře vidět okamžitě a ejakulace k nepřehlédnutí.


Totéž co Gräfenberg si myslí i pražská sex koučka Julie Poupětová. „Vývojově jde u obou pohlaví o stejnou tkáň,“ říká sex koučka, která už dlouho učí ženy, jak svůj bod G najít. „Přesněji – vzbudit. Protože on zpočátku nemusí být citlivý, ale dá se probudit,“ říká. A na svých kurzech má nával, což podporuje teorii, že tajemný bod existuje. Kdyby kurzy neměly takový úspěch, brzy by se musela živit něčím jiným. Jenže ono je to opačně, zájemců přibývá.


  8:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:32