Jak poznáte, že je s intimním náčiním milého něco špatně, a kdy si můžete bez obav užívat?

aždý muž je jiný – a totéž platí i pro penisy. Natěšený poklad v mužském rozkroku může mít tolik různých velikostí, tvarů a barev, že možná váháte, co je ještě normální, ale co už předznamenává nějaké zdravotní potíže. Požádali jsme proto odborníky, aby odpověděli na vaše nejpalčivější otázky týkající se mužského přirození. Čtěte úvod do penisologie, díky kterému už se v posteli nebudete muset vzrušovat pochybnostmi, ale jen příjemnou akcí.Jeho penis hraje více barvami. Má mě to znepokojovat?

Ve většině případů o nic vážného nejde. Spousta mužů má žalud mnohem růžovější než zbytek milostného nástroje. Je to tím, že kůže na horní části penisu je hodně tenká a prosvítají skrze ni cévy. Má na žaludu drobné bílé pupínky? Zřejmě jde o přirozené uzlíky, tvořící se v místech nervových zakončení. Pokud se nacházejí zevnitř na předkožce nebo na uzdičce, možná se jedná o rozšíření mazové žlázy. Jestli ale milencův penis ozvláštňují červené nebo jasně růžové flíčky, případně vyrážka, ať vás ani nenapadne pokračovat v postelových hrátkách. Vašeho partnera sice může trápit jen neškodný ekzém nebo alergie, například na prací prášek nebo na parfémovaný sprchový gel, ale skvrny může mít na svědomí také pohlavně přenosná choroba. Než s podezřele flekatým chlapíkem skočíte do peřin, pošlete ho k lékaři.Může zahnutí jeho páky hlásit zdravotní problém?

Pokud se stožár ve stavu pohotovosti zvedá mírně vzhůru, můžete si gratulovat – takto zahnutý průbojník při pronikání důrazněji dráždí váš G-bod. Většina ztopořených penisů míří nahoru nebo lehce k jedné straně. Stáčí se vztyčený průbojník ostře doleva nebo doprava a navíc při sexu trápí vašeho milence bolesti? Na vině může být Peyronieho choroba, při které se na straně penisu vytvoří tuhý vazivový pruh. Nasměrujte parťáka k lékaři, potíží ho zbaví injekce do postiženého místa. Když muž s onemocněním nezabojuje, bolesti ho časem úplně připraví o radost z milování.