Byla to hodná holka. Dobrosrdečná, hezká, veselá a chytrá. Měla jedinou vadu. Milovala se pořád, všude, s kýmkoliv. Petr to tušil. Ale teprve když ji sám viděl z okna.

Posedlost jeho dívky ho trápila celá léta, nechápal ji, ale nikdy o bezuzdném milování nepřemýšlel jako o problému, jako o závislosti. Není sám. U nás si málokdo připouští, že něco jako závislost na sexu vůbec existuje. Naproti tomu v USA jsou údajně dva miliony žen závislých na sexu.


Stejně jako filmové hvězdy David Duchovny a Michael Douglas i ony prohlašují, že se jedná o neovladatelné nutkání. Někteří odborníci tvrdí, že se tito lidé nijak nevymlouvají, ale že postižení závislostí na sexu je problémem srovnatelným s alkoholismem. A stejně jako alkoholismus postihuje stále více lidí. Ve světě se tedy považuje za normální, když postižený závislostí vyhledá pomoc odborníků. Pokud budete mít při čtení následujících řádků pocit, že pojednávají o něčem vám důvěrně známém, nestyďte se a obraťte se na sexuologa.Laura není její skutečné jméno — jen si tak nechávala říkat v barech a nočních podnicích města, ve kterém bydlí. Nad donedávna bezproblémovým životem této sedmadvacetileté ženy, provdané za úspěšného muže, visí Damoklův meč. Její dosavadní život je v ohrožení. Tahle mladá žena je totiž závislá na sexu. Laura je jen jednou z mnoha postižených. Psychiatři odhadují, že pět až deset procent americké populace trpí nějakou formou sexuální závislosti.


„Předtím, než jsem se rozhodla vyhledat odbornou pomoc, jsem prostě každou noc musela vyrazit na lov,“ říká Laura. Nejprve jsem si vyrážela s kamarádkami, pila jsem dvakrát tolik co ony a víc než o společnou zábavu jsem dbala o to, kolik mužů v podniku mě sleduje. Vždycky jsem ale věděla, kdy přestat.“ Takhle to chodilo do chvíle, kdy byla Laura poprvé svému manželovi nevěrná. „Sex s cizím člověkem bylo opravdu něco. Myslím si, že tohle ve mně uvolnilo nějakou pojistku, odstartovalo to cosi, o čem jsem neměla potuchy, že by ve mně mohlo být. Pak se začal můj život motat jen okolo sexu, byl na něm postavený od a do zet. Měla jsem pocit, že muže ovládám, že mám nad nimi moc.“


  7:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:41