Nenechte nic náhodě a své hnízdečko lásky upravte podle svých představ.


..když tu přítel žil dřív s jinou.


Necítíte se příjemně v bytě, který partner zařizoval s bývalou? Rychleji tu zakořeníte, když byt nově vymalujete, vyměníte koberce, matrace v posteli, sedací soupravu a budete hodně větrat. Kupte nové nádobí, provoňte byt aromatickými svíčkami, nechte si vyklidit alespoň jednu skříň jen pro sebe a doneste si do bytu drobnosti, které pro vás představují domov. „Když v bytě cítíte bývalou obyvatelku, může pomoct, když posolíte hrany obvodových zdí. Sůl totiž dezinfikuje,“ radí Radka Hozmanová, expertka na feng-šuej. „Nebo můžete v každé místnosti třikrát zacinkat tibetským zvonkem a přeříkat mantry.“...když zařizujete ložnici.


Podle feng-šuej do ní nepatří křiklavé barvy ani modrá, která uspává vášeň. Dveře by měly být z boku v nohách postele; když vidíte na příchozí, cítíte se bezpečněji. „Ložnici si zařiďte tak, abyste v ní měli oba stejný prostor – uprostřed postel s čelem, po boku stolky a přístup z každé strany. Když postel přilepíte ke stěně, takže vás přítel musí přelézat, může se začít cítit stísněný nejen v ložnici,“ míní Radka Hozmanová....když hnízdo vybíráte.


Radka Hozmanová nedoporučuje byty na severním svahu. „Nedostatek slunce nepřináší do bytu dobrou energii.“ Nejpříjemněji se budete cítit, když má byt pravidelný obdélníkový půdorys a okna s výhledem do krajiny. „Principy feng-šuej radí pořídit domů rostliny bez trnů a špičatých listů. Lidé se podle data narození dělí do dvou skupin podle toho, jaké světové strany jim vyhovují. Nechte na sebe pokoje působit, ať poznáte, na jaké straně si zařídit svůj soukromý koutek.“


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:41