Na svádění vyhlédnutého protějšku nepotřebujete dlouhé týdny ani měsíce. To rozhodující se ve skutečnosti odehrává v řádu vteřin, minut a hodin.

Neslíbíme vám stoprocentní úspěch – někteří muži samozřejmě z různých důvodů nejsou volní. Nebo mezi vámi nefunguje tolik důležitá chemie. Následující řádky jsou určeny pro použití v praxi ve chvíli, kdy se přiblížíte na dohled s potenciálně vhodným partnerem. Asi byste se divila, kolik dvojic se v reálu vůbec neseznámí jen proto, že jeden z nich nemá dostatek odvahy nebo spontánnosti. Čtete si tenhle článek třeba v metru a naproti sedí tak úžasný chlap, že na něj nechcete zbytek života jen vzpomínat? Zkuste něco z následujících funkčních praktik (podle toho, kolik máte času)!? Tři vteřiny až minuta

Je velká mýlka domnívat se, že se vám do tohoto časového úseku prakticky žádná iniciativa nevejde. Pro úspěšné seznáme­ní toho můžete udělat spoustu – a neplatí to pochopitelně pouze v dopravních prostředcích, ale kdekoliv jinde včetně náhodného setkání v supermarketu nebo na podnikovém večírku. Základem úspěchu je přímý pohled z očí do očí. Jestliže se na vás dotyčný muž se zájmem zadíval, neklopte hned cudně zrak a v duchu pomalu počítejte. Do kolika? Do osmi a kousek.


Vědci v odborném časopise Archives of Sexual Beha­vior uveřejnili nedávno studii, podle které trvá muži 8,2 vteřiny, aby láskou ztratil hlavu. Vědci jsou přesvědčeni, že pomocí očního kontaktu muži vyhledávají zdravé a plodné partnerky! V tomto krátkém limitu však stihnete udělat (úplně nenápadně) ještě několik maličkostí, které jsou ve skutečnosti důležité a někdy i rozhodující pro navázání kontaktu. Pokud máte ruce křížem, dejte je podél těla nebo alespoň do klína. To je mimochodem velmi přitažlivé, muži si všímají krásy ženských rukou víc, než si myslíte. V případě, že jste navlečená do podzimního kabátku zapnutého až ke krku a ješ­tě omotaná velkou šálou, přemýšlejte, jestli se nemůžete přirozeně osvobodit. Například procházet tak výstavou je velká nepředloženost.


Přítomní muži budou místo obrazů hledět na vás, když jim ukážete šíji nebo dokonce hezký výstřih. Podle nejnovějšího průzkumu totiž muže při svádění na ženě nejvíce zajímá právě výstřih (studii otiskl britský deník The Sun). Celí pryč jsou ale i z vyčuhující nožky v pěkné punčošce a lodičce na podpatku. Seďte přirozeně svůdně. Úsměv. Za ten nic nedáte, trvá chvilinku a udělá s protějškem doslova divy. Je doslova znamením toho, že se k vám může odvážit přiblížit, a tento signál většina mužů potřebuje. Včetně těch, kteří se tváří jako velmi sebevědomí machos. Mimochodem vaše vlastní atraktivita se úsměvem stupňuje – více vám září oči a opticky se vyhlazuje i projasňuje pleť.


  5:15,  aktualizováno  31. března 2019 13:41