Léto je na seznamování jako stvořené. Většina letních lásek však nepřežije konec prázdnin. Opatření, jak popostrčit románek k trvalejšímu vztahu, však přece jen existují.

I  když... Ruku na srdce. Kolik znáte párů, které se seznámily díky letnímu flirtu během některých předchozích prázdnin a stále spolu jsou? Přesto není nutné házet hned flintu do žita za předpokladu, že se přidržíte následujících zásad.


1. Zůstaňte nad věcí

Lehko se to říká a hůř provádí, ale zkuste si letní lásku příliš nepustit k tělu. Netvrdíme, že si nemáte vychutnat každý hezký, romantický nebo vášnivý okamžik. Na druhou stranu však nepodléhejte vizím, že si vás dotyčný krasavec vezme na té samé pláži, na které se nabídl, že vám namaže záda – nebo že líbánky strávíte v tom samém hotelu, kde jste se seznámili u snídaně. Pokud si zachováte nadhled, získáte významné plus a naději, že vztah vydrží, protože budete veselá, uvolněná a tak trochu záhada, což muže bez výjimky velmi přitahuje.


2. Neplačte na letišti

Ze stejného důvodu nepořádejte na letišti nebo při odjezdu vašeho autobusu žádné srdceryvné scény. Jestliže jste se zamilovala do cizince a on do vás (jak tvrdí), ze všech sil se opanujte a nevěšte se mu na krk a nevzlykejte, jak to bez něj přežijete. Slzy si schovejte až po startu nebo za první zatáčku. Nechte si od cesty i žárlivé scény typu: „Ne, aby sis vybral ženskou hned v příštím turnusu. Řekni, že miluješ jen mě...“ To je totiž nejspolehlivější způsob, jak zařídit, aby se mu ulevilo, jen co zmizíte. Pokud jste narazila na zkušeného prázdninového svůdníka a opravdu o něj stojíte, udělejte úplně přesný opak toho, co jeho předchozí (a možná i budoucí) turnusové lásky. Od­-vlajte s úsměvem – ten obrázek mu nedá v letních horkých nocích spát a přinutí ho vám zavolat nebo napsat e-mail.


3. Profesionální milovník

Někteří jsou snadno k odhalení, jejich strategie je průhledná. Jiní jsou ale rafinovanější. Na každý pád je dobré prázdninové lovce odhalit a vyhnout se jim. Pokud tedy sama nehledáte dobrodružství na jednu či pár dovolenkových nocí. V tom případě se ovšem důsledně chraňte před pohlavními nemocemi kondomem. Průzkum chování turistů v letovisku Tenerife na Kanárských ostrovech ukázal, že polovina mladých lidí (ve věku pod pětadvacet let) se nechránila. Tvrdili, že „si chtěli vychutnat svůdné chvíle naplno“. Takovéto chování je samozřejmě mimořádně riskantní. Pokud si chcete ověřit, jaké úmysly má ten mladý opálený fešák, na kterého až podezřele často narážíte v hotelovém komplexu nebo na městském koupališti, pozorujte jeho chování k jiným ženám. Obrátil se na jinou dívku, jakmile jste na první pokus nedodala telefonní číslo? Pak je na lovu bez konkrétního cíle. Od takového muže si trvalý vztah neslibujte. Jestliže se do něj přece jen zamilujete, chovejte se podle výše uvedených bodů. Uvolněně a nezávazně. Je to sexy.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:29