Občas se výběr partnera nepovede a místo milujícího chlapa, který vám je oporou, se z dotyčného vyklube obyčejný lamač ženských srdcí.

Je jednoduché podlehnout sebelítosti a neustálému emočnímu vypětí ze scénářů „Co kdyby“, které se odehrávají ve vaší hlavě.


Lepší je však něco udělat pro to, abyste se dlouho netrápila a po „lamači srdcí“ nezůstaly na vašem srdci nepříjemné jizvy. Ty by vás totiž mohly ovlivňovat negativně i dlouho po rozchodu.Co dělat, abyste se vyhnula následkům nepříjemné zkušenosti?1) Nejste jediná

Uvědomte si, že v tomto momentě tisícům žen po celém světě krachují vztahy. Opravdu není ničím výjimečné to, co se vám stalo. V životě potkáváme velké množství lidí, někdy si pustíme k tělu i takové, kteří za to nestojí. Chybami se však člověk učí a je potřeba na vše pohlížet pozitivně. Tato zkušenost snižuje šance, že příště zvolíte opět špatně! 2) Není to vaše vina

Nevyčítejte si konec vztahu a nerýpejte se v něm. Jistě, že po prvotním šoku zanalyzujete situaci. To je normální a prospěšné. Neutápějte se však v různých scénářích a nestýskejte si po vašem ex. Čeká na vás někdo jiný, nový a rozhodně i lepší, s kým vám to v budoucnu vydrží. Poučte se z chyb, které jste udělala, ale nekoukejte na konec vztahu jednostranně a nikdy si ho nevyčítejte jako pouze vaše selhání (ať už jste na jeho konci měla jakýkoliv podíl). 


Čtěte také: 5 zásad správného rozchodu3) Procházky léčí

A ne jen tak ledajaké procházky! Nejlepší je se sbalit a minimálně na víkend (pokud ne na celý týden) vyrazit buď sama nebo s kamarádkami někam do přírody. Žádná party, ale klid a relax. Procházky jsou skvělým a generacemi osvědčeným receptem na odbourání stresu. Pobyt v přírodě má navíc blahodárný vliv na lidský organismus.


To ještě není ani zdaleka všechno. Podívejte se na další stránku!