O nich a jejich „maskovacím“ chování se toho říká spousta. Zčásti pravda. A zbytek? Prachobyčejná lež a větrem ošlehané fámy...

Nevěrní muži nosí svým partnerkám květiny. Prý. Také se prý často zavírají v koupelně nebo v jiné místnosti, kde mohou nerušeně telefonovat. Opakovaně kontrolují svůj mobilní telefon, a když se jich partnerka zeptá, jestli čekají nějaký hovor, odpoví: „To kvůli práci.“

Píší prý zprávy mnohem častěji, než to dělali doposud. Také kvůli práci. Více na sebe dbají a ve tváři mají zvláštní, lehce přihlouplý výraz. Nevěrní muži zničehonic začnou chodit do posilovny, ačkoli celý život tvrdili, že posilovny s hekajícími muži nesnášejí.

Rozhodnou se, že svoji partnerku podpoří v držení diety, protože – jak každý ví – se to ve dvou lépe táhne. Partnerka je trochu zmatená – něco takového by od člověka, který miluje velké steaky se spoustou oblohy, nečekala. Ale budiž. Ničemu nenasvědčující společné odříkání ale trvá jen do doby, než se objeví třeba... rtěnka na límečku jeho bílé košile – podle tvůrců reklam a scénáristů romantických komedií má límeček od rtěnky každý druhý nevěrný muž.

Ten zbytek si zase zapomene v kapse zápalky z hotelu z nějakého cizího města nebo účtenku za spodní prádlo, které ale partnerka nikdy neviděla. Že jí ho chtěl dát k Vánocům? A proto ho kupoval už v květnu? A že ta rtěnka je od kolegyně z práce, která zavrávorala na schodech a on ji zachránil před ošklivým pádem? Tohle mu má věřit?

  19:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:25