Konec přátelství mohou provázet stejně smutné pocity jako rozchod s partnerem. Kdy jí odpustit a kdy ji nechat plavat navěky?

Kamarádky mají nad našimi partnery bezesporu jednu výhodu ­– dávají nám citovou blízkost, aniž vztah komplikují složitými pavučinami sexuálního pnutí spojeného s opadající přitažlivostí, nevěrou či žárlivostí. To všechno sice dodává lásce s mužem jiskru, ale zároveň ji dělá křehkou a bolestnou. Ovšem rozchod s nimi, ať už důvodem k němu bylo cokoli, nás může ranit stejně silně jako konec vztahu s mužem, s nímž jsme měli zůstat v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví, dokud nás smrt nerozdělí...Za všechno může...


]Ano, muž. Právě muži bývají podle statistik nejčastějším důvodem rozchodu nejlepších přítelkyň. Probíhá to třeba takhle: Najdete si nového partnera. Vaše nejlepší kamarádka ho nemůže vystát. On zase ji. Ona vám ho rozmlouvá. On to ví a ona mu tedy ještě víc leze krkem. Nazývá ji „káča blbá, kráva nebo slepice“. Z výzkumů je patrné, že ženy v takovém případě častěji dají přednost partnerovi před kamarádkou. I vy to uděláte. Aby byl doma klid, omezíte kafíčka a dívčí jízdy na minimum. Chápete, že se kamarádka cítí dotčená, je vám to líto, ale zase nechcete příjít o partnera. Co dělat? Mluvit o věcech a udělat v nich jasno. Vždyť s kým jiným můžete hodiny probírat emoční záležitosti než s nejlepší kámoškou! Zkuste vystopovat, co jí na vašem vztahu tak vadí. Je za tím žárlivost, že jí věnujete méně času a pozornosti? Nebo bolest a závist, že ona nikoho nemá? Zkuste být obě upřímné a nazvěte věci pravými jmény. Tento někdy bolavý způsob se stane léčivým, když ho okořeníte humorem. A nestyďte se za negativní stavy. Že by vám nejlepší kamarádka neměla závidět? Proč by nemohla?! Každý má právo na nějaké temné pocity, jsme přece jako diamanty – máme spousty tváří, a to nejen krásných a milých, ale i těch normálních nebo ošklivých. Situace může být i taková, že jedna z vás prostě partnera té druhé nesnáší ne ze žárlivosti či závisti, ale jednoduše proto, že si myslí, že vám vztah s ním nedělá dobře. Ženská intuice bývá velmi spolehlivá. Zkuste na chvíli odložit růžové brýle zamilovanosti a dát si dohromady fakta. Opravdu je vaše kamarádka podezřívavá, když o vašem novém muži tvrdí, že vás jen využívá?