Dala jste přednost milování před spánkem? Gratulujeme! Cosmopolitan vám poradí, jak se přes den úspěšně porvat s únavou.

Do nejtěžšího úkolu se pusťte před obědem. Těsně před polednem se totiž v těle zvedne hladina kortizolu, látky, díky které se cítíte svěží a dobře se soustředíte.? Odpočiňte si.


Jestli máte možnost na deset minut si zdřímnout, udělejte to. I tak krátká doba vám totiž pomůže. Nebo se jděte projít, udělejte padesát výskoků na místě anebo si alespoň vyčistěte zuby pastou s mentolem. Když budete cucat větrový bonbon, okamžitě si budete připadat čilejší.? Dopřejte si trochu kafe.


Jeden šálek kávy vás nastartuje, ale když se budete dopovat kofeinem od rána do večera, budete jenom podrážděná. Kávu si uvařte až ve chvíli, kdy ostatní zbraně proti únavě přestanou zabírat; krize asi přijde těsně po obědě.? Pravidelně jezte.


Jinak vám poklesne hladina cukru v krvi a vy se budete cítit hrozně ospalá. Dejte si nejméně šest malých, zdravých jídel, která obsahují bílkoviny i cukry; třeba celozrnný chléb s rybí pomazánkou. Po celý den totiž potřebujete vyrovnaný přísun energie!


  10:32,  aktualizováno  31. března 2019 13:41