Váš vztah žhne jako španělská pláž v pravé poledne, ale jak dlouho vám vydrží? Zjistěte, jestli jste našla toho pravého.

Touhu poznáte bezpečně. Cloumá s vámi ode zdi ke zdi a za pár týdnů nebo měsíců zmizí jako pára nad hrncem. Ale opravdová láska? Ta vypadá úplně jinak. Především má výdrž. Jde v ní o víc než o mazlení v průjezdu nebo šmátrání pod poklopcem v poloprázdném kině. Skutečná láska se vám může přihodit jedině s chlapem, vedle kterého se štěstím vznášíte metr nad zemí. Poznává se těžko, má totiž plíživé příznaky, které spousta z vás odhalí až po delším pátrání. Jestliže jste bláznivě zamilovaná, možná nevidíte důvod, proč byste měla svůj vztah protahovat testem. Přesto byste to měla udělat. Bleskově totiž zjistíte, zda se svým drahocenným můžete plánovat společnou budoucnost. Pokud bez váhání odkýváte následujících šest prohlášení, nejspíš si užíváte lásku s velkým L. Jestliže u některé části trochu zaváháte, neznamená to, že byste měla partnera odepsat a hledat si jiného, lepšího muže.


Prohlášení č. 1: „Jsem pořád stejná.“

Pokud si udržujete vlastní život (posloucháte jazz, ačkoli váš drahý má raději techno; chodíte na kurzy flamenka, přestože svůj mužský protějšek byste na taneční parket nedostala ani heverem), provětráváte vztah svěžími zkušenostmi a zážitky. Jestliže se oba soustředíte jenom na vzájemné soužití, hroutíte se kvůli každé hádce a problémy nafukujete do obřích rozměrů. Vaše láska je pro vás totiž středem vesmíru a neumíte zůstat nad věcí.

Zásadní pravidlo zní: Ať vás ani nenapadne vzdávat se sobotních hodin jógy jen proto, že váš drahý má raději squash. A za žádnou cenu podobnou oběť nežádejte po něm. Možná si ani neuvědomujete, že jste se vedle partnera změnila. Pokud si nejste jistá, vybavte si, co vás těšilo a uspokojovalo, než jste milovaného poznala. „Kvůli novému partnerovi jsem se vykašlala na přátele,“ přiznává čtyřiadvacetiletá recepční Helena. „Sedm večerů týdně jsem trávila s Petrem v posteli, místo abych šla s kamarádkou plavat nebo třeba do kina. Kamarádi si zvykli, že se mnou nic není, a postupně mi přestali volat. Vzpamatovala jsem se, až když mě kolegyně nepozvala na oslavu narozenin a později to vysvětlila slovy ,vždyť bys stejně nepřišla’.“ Jak poznáte, že jste na svém drahém nezdravě závislá? Třeba tak, že ačkoli dřív jste o dovolené šplhala po krkonošských svazích jako kamzík, najednou se ve volných dnech válíte na osušce u rybníka, zatímco na vaši turistickou výstroj padá prach.

Pokud se muži zbytečně přizpůsobujete, začněte hned pracovat na nápravě. Ze všeho nejdřív se dejte dohromady s přáteli, které jste kvůli partnerovi odstavila na vedlejší kolej. Vylákejte kamarádky do pizzerie nebo třeba na koncert své oblíbené kapely a upřímně přiznejte, proč jste je zanedbávala. Předejdete tak výčitkám, které by se na vaši hlavu mohly (oprávněně) sesypat. Tip: Kromě pravidelných srazů s přáteli si nejméně jednou týdně dejte rande sama se sebou. Projděte se po městě, přečtěte si v kavárně časopis, vyrazte do bazénu nebo do sauny. Dělejte cokoli, při čem si budete blaženě vychutnávat luxus samoty.


  5:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:37