Snaha předhánět se a poměřovat je zřejmě stejně stará jako lidstvo samo. Víte, že skutečně kvalitní sex trvá deset minut? Uspokojí, co uspokojit má, a nevyčerpá.

Kdo má lepší auto? Kdo jede na dražší dovolenou? Kdo nosí luxusnější oblek? Kdo častěji chodí na večeře do drahých restaurací? A kde se lidé déle a častěji milují?Co Čech, to muzikant

Představíte-li si průměrný český pár, vězte, že souloží zhruba dvakrát týdně. Ukazuje to průzkum Sexuální chování české populace, který jednou za pět let provádí sexuologové Petr Weiss a Jaroslav Zvěřina. Milostným hrátkám podle nich věnujeme v průměru hodinu týdně a to včetně předehry. Spokojených s tímto stavem je přitom 72 procent žen a 68 procent mužů. Trochu jiná čísla přináší starší průzkum společnosti Durex z roku 2004. Podle něj si Čech dopřeje v průměru 125 pohlavních styků za rok. Zatímco našemu národu patřila až sedmá pozice, zlatou medaili získali Francouzi se 137 milováními za rok, stříbrnou Řekové se 132 styky a bronzovou shodně Srbové, Maďaři a obyvatelé Černé Hory, kteří si dopřávají milostný akt 131x do roka.Zcela na opačném konci žebříčku skončili Japonci, kterým stačí milovat se jen čtyřicetkrát do roka. Na vině je údajně jejich přílišné pracovní tempo, kdy na pudovější záležitosti už nezbývají síly. Výzkumy se vedle pohlavního styku zaměřují také na jeho podstatu, tedy aspoň z pohledu mužů, a sice na penis. Tady bohužel nemáme moc dobré zprávy. Vypadá to, že se pomalu zkracují. (Nebo že by si muži už žádný ten centimetr k dobru nepřidávali?)


Každopádně roku 1948, kdy měření prováděli sami muži, byla délka penisu při erekci 15,25 centimetru, kdežto v roce 1997, kdy přesnou míru brali němečtí vědci (u takovýchto měření bychom opravdu nechtěly být...), dosáhl ztopořený penis v průměru pouze 14 centimetrů.


My se v rámci Evropy nemáme za co stydět, 15 centimetrů je prý úctyhodných, neb patří k naprosté špičce. Předstihnout nás dokáže jen konkurence z jiných světadílů. „Černoši“ se údajně pyšní penisy v průměru až o jeden a půl centimetru delšími. Něco pravdy bude také na vtipech o příliš malé „výbavičce“ Asiatů. Například průměrný korejský penis neměří ani deset centimetrů. I když možná některým mužům přibudou z těchto faktů vrásky na čele, je jejich obava naprosto zbytečná. 85 procent žen je totiž s velikostí partnerova penisu naprosto spokojených.  


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:41