Pomýšlíte na to, že byste si mohla dopřát menší úlet? Chcete vnést do svého života trochu sexuálního vzrušení? Možná byste si měla nejdřív pár věcí promyslet…

Všichni to dobře známe – letmý pohled v místnosti plné lidí, krátké zajiskření po cestě výtahem, úsměv přes konferenční stůl… Neškodný flirtík člověka pohladí na duši, o egu nemluvě.

Co se ale stane, když začnete uvažovat, že uděláte i další krok a přijmete pozvání na večeři, pojedete s kolegou na konferenci nebo zajdete po práci na skleničku? Dobře víte, jak to může dopadnout, a možná ani nejste proti. Jenže vy nejste single!

Různá pokušení na nás číhají všude a někdy zkrátka podlehneme. Ale podvést partnera není tak docela totéž jako kradmo schroupat čokoládovou sušenku, když držíte dietu. Než tedy kapitulujete před tím, co se vám zdá nevyhnutelné, vyzkoušejte některou z následujících metod. Možná se vám díky nim nerozpadne manželství a rozhodně vás ochrání před pořádným malérem.

1. Pomyslete na následky


Obvykle se snažíme své činy nějak ospravedlňovat. Možná se vymlouváte na to, že se to stalo jen jedinkrát nebo že to byla opravdu výjimečná příležitost.

Potíž je v tom, že když už si svůj úlet omluvíte jednou, bude mnohem snazší udělat to i podruhé a pak znovu a znovu, dokud se z toho nestane všední záležitost. Zkuste myslet trochu dopředu a představte si velmi pravděpodobné následky.

Můžete ztratit všechno – děti, muže, bydlení i sebeúctu. Nezapomínejte na tu spoustu času, úsilí a lásky, které jste do svého současného vztahu vložila.

Opravdu to všechno chcete dát všanc jen kvůli vzrušujícímu románku? I kdyby se to stalo jenom jednou, stejně to může zničit všechno, co jste tak dlouho a pracně budovala. Nikdo vám nezaručí, že vás bude milenec ochoten podržet, když půjde do tuhého. Myslete na zadní kolečka a uvědomte si, co riskujete.

Náš tip: Jak si užít hektický prosinec: Zkuste rychlovku


2. Buďte na sebe přísná


Není to zrovna to, co si přejeme slyšet, ale faktem je, že každý má přece nějakou vůli. Říkáme, že „ztrácíme hlavu“ a že námi zmítá „nezvladatelná vášeň“, ve skutečnosti jsme to ale jen a jen my samy, kdo se rozhoduje, co udělá.

Zahnout, nebo odolat pokušení je zkrátka věc rozhodnutí. Můžete si zatrhnout další cigaretu, zařeknout se, že nesníte všechnu zmrzlinu z mrazáku, a stejně tak si můžete zakázat i nevěru. Je zcela ve vaší moci se takové situaci vyhnout, tak tu moc použijte.

Čtěte také: Známe nejvhodnější hodinu pro sexuální radovánky!