Zažil ji každý z nás. Většinou jde ruku v ruce s notnou dávkou alkoholu. Ovšem oproti klasické kocovině, je ta morální podstatně horší. Není tedy od věci předcházet vnitřním poopileckým výčitkám, jenž umí dlouhou dobu potrápit na duši.

Naučte se znát svou míru

Jak už bylo zmíněno, většinou za morální kocovinou stojí bujaré oslavy, kde opojné moky tečou proudem. Člověk se chce pobavit, ulevit si od běžného života plného stresu, ale lehko sklouzne do stádia „Všechny mé nápady jsou tak skvělé!”. A co je horší, začne jej realizovat. Sebereflexe je v tu chvíli pojem neznámý. Ráno nám je však hanba, zpytujeme svědomí, nejraději bychom další budoucí rok nevycházely z domu.

Můžete si dokola opakovat rčení „Co si nepamatuji, to se nestalo!”, bohužel existují tací, kteří si vaše dovádění budou uchovávat, někdy i s radostí, v paměti. Raději tak začněte používat tzv. záklopku. Jakmile budete pozorovat, že všichni muži v okolí jsou jako Sean Connery šmrncnutý drsňákem Brucem Willisem, utíkejte rychle směrem domov.

Chystáte se na večírek? Pak nechte klíčky od vozu doma!

Chystáte se na večírek? Pak nechte klíčky od vozu doma!

Nejčastější průšvihy

Sex s neznámým, erotické hrátky se známým, laškování se šéfem, striptýz na baru, za barem, před barem, na ulici, urputné vypisování bývalým partnerům, rádoby svůdné zprávy mužům, co se vám líbí (ty rovnou po této akci vymažte z mobilu), rvačky, skoky z výšek, atd. Výčet možných situací, které jsou trapné, životu nebezpečné, hází na vás nepěkné světlo, je nespočet. Tohle jsou ty nejběžnější z nich.

Právě zvýšené libido je tím vůbec nejhorším. Zahodit zábrany je fajn, nicméně pozor na následky. Nejedna žena se tímto dostala do potíží. Těhotenství počínaje, pohlavní chorobou končíc.

Přemíra alkoholu má všelijaké dopady.

Přemíra alkoholu má všelijaké dopady.

Jak z morální kocoviny ven?

Pokud se probudíte, tušíte, že jste provedla něco nemístného, už s tím těžko něco uděláte. Můžete zvolit taktiku ticho po pěšině. Lepší, ne pro vaši psychiku, bude zjistit od kamarádů fakta. Nechtějte znát detaily. Postačí vám hrubé vyprávění. Následně dotyčným pošlete upřímnou omluvu. 

Ukážete tak svou vyspělost, na chyby má každý člověk právo. Nesmíte se však chovat následující víkend opět jako utržená ze řetězů. Na druhou stranu, alespoň bude ve staří nač co vzpomínat.

Ach, ta rána opilcova ... Pravá dáma se takto nechová.

Ach, ta rána opilcova ... Pravá dáma se takto nechová.