Upozornit přítele na jeho vlastní problém může být nebezpečné. Zvlášť, když se jedná o citlivou oblast, která se dotýká jeho ega. Čtěte, jak ho neurazíte.


Nemá práci (a vy si myslíte, že by se měl víc snažit)


Nezačínejte hned kritikou, lepší je problém ohleduplně zaobalit, třeba: „Nechápu, že tak talentovaný člověk jako ty si nechce najít práci. Děje se něco?“ Díky lichotce se vám spíš otevře. Možná máte pocit, že byste partnerovi s hledáním džobu měla pomáhat. Rozhodně je dobré ho podpořit, ale nedělejte celou práci za něj. Dostal by se do role slabšího a v takové pozici se muž necítí dobře. Místo toho povzbuďte milého tím, že vypíchnete úspěchy, kterých dosud dosáhl. Znovu nabyté sebevědomí ho popostrčí v pátrání.Přibral na váze (a vás to štve nebo se bojíte o jeho zdraví)


Ze všeho nejdřív mu naznačte, jak moc vás jeho změna zneklidňuje. Zkuste to uhrát přes jeho zdraví: „Chci být s mužem, kterému na sobě záleží a stará se o sebe, což taky znamená udržovat si optimální váhu.“ Nebo zkuste být přímočařejší a řekněte na rovinu: „I když tě mám ráda, poslední dobou mě fyzicky nepřitahuješ. Mrzí mě to a chtěla bych, abys vypadal jako dřív.“

Ale pozor: Nenechte ho úplně na holičkách. Zeptejte se, jak můžete pomoct: Máte vařit zdravěji nebo s ním chodit běhat?


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:50