Když vyhlédnutému sympaťákovi hned při podání ruky přiznáte: „Hrozně se mi líbíš, v jakém znamení ses narodil?“, můžete si být jistá, že se lekne a uteče, i kdybyste vypadala jako loňská Miss World. Jak ale zjistit, zda by vás chtěl? Třeba takhle:

¦ Zapojte ho


Příklad: Právě se stěhujete a on se zmíní, že jeho bratr jen tak mimochodem vlastní malou přepravní firmu. Využijte situace a vyžádejte si na příbuzného s dodávkou e-mail; později můžete zprostředkovatele nezávazně pozvat na oběd nebo kávu jako výraz díků.

¦ Buďte v obraze a počkejte si na šanci zazářit


Sledujte kulturní a sportovní dění. Až se konverzace v pánském kolektivu stočí na filmy nebo fotbal, navrhněte snímek nebo zápas, který chcete vidět. Když se adept na udici nechytí, nikdo si nevšimne, že jste po něm vyjela.

¦ Prostě se zeptejte


Nabídněte mu, ať se přidá k nějaké nezávazné činnosti, třeba „O víkendu se chystám na výstavu, nechceš se připojit?“ Z jeho reakce poznáte, co si o vás zhruba myslí, a vždycky se můžete vymluvit, že tohle opravdu nebylo pozvání na rande.

¦ Využijte příležitost


Než opustíte klub, hospodu nebo místo, kde jste sympaťáka zbystřila, přistupte k němu a prohoďte: „Už mířím domů, ale jestli mi chceš zavolat, tady je má vizitka,“ a podejte krasavci papír s telefonním číslem nebo svou e-mailovou adresou. Jste na odchodu, takže trapas nehrozí.

Tyhle slasti si užijte, než potkáte novou lásku


1 Klidně si dopřejte úlet na jednu noc s chlapíkem, s nímž to rozhodně nemyslíte vážně, ale který jenom vypadá zatraceně dobře.

2 Jeďte na dovolenou sama. Anebo i s kamarádkou, ale dohodněte se, že část pobytu si každá půjdete po svém. Když objevíte neznámé místo jen sama pro sebe, zažijete dosud nečekané prožitky a dodáte si nový druh sebevědomí.

3 Užijte si volné dny činnostmi, které by muž pravděpodobně neocenil – ať už celodenní túrou po nákupních centrech či second handech, nebo kulturními akcemi, jež váš bývalý upřímně nesnášel.

4 Vezměte s klidem peníze, které byste jinak musela obětovat za narozeninový dárek pro stálého přítele, a udělejte si radost – třeba zajímavou kosmetickou procedurou.

5 Sbírejte s klidným svědomím žádosti o váš e-mail nebo si rovnou založte sešit, kam můžete líčit své nejtajnější milostné zážitky. Za pár let se při četbě pobavíte.

6 Pořádejte každý týden mejdan a pokaždé si pozvěte jiné lidi. Výhoda? Nemusíte nikomu vysvětlovat, co jste minulou noc dělala.

  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:16