Češi si v posledních letech oblíbili erotické dárky. Kromě erotického prádla se pro ženy kupují vibrátory, pro muže zase podtlakové pumpy nebo erekční kroužky.

Žhavými trendy jsou i partnerské vibrátory ovládané mobilem či erotické stolní hry. Podle loňského průzkumu navíc především mladí lidé z drtivé většiny očekávají na svatého Valentýna erotický zážitek.

Čím překvapit?


Čokoládové dárky jsou velmi populární zejména ve Spojených státech, podle průzkumu americké Národní asociace cukrářů (National Confectioners Association) letos hodlá své přátele, rodinu a partnery čokoládovým dárkem obdarovat celých 80 % Američanů.

Češi si oblíbili erotické dárky. „Muži pro své partnerky nakupují zejména erotické prádlo, velice oblíbené jsou i vibrátory či venušiny kuličky. Populární jsou v současné době i různá pouta a pomůcky na divočejší hrátky, ty ale většinou více kupují ženy. Oblíbenými dárky pro muže pak jsou erekční kroužky či podtlakové pumpy,“ uvádí Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Oslavte Valentýna s partnerským vibrátorem nebo erotickou stolní hrou


A jaké jsou pro tento rok v oblasti erotických valentýnských dárků nejžhavější tipy? „Při hledání dárku pro partnerku může muž sáhnout po osvědčených vibrátorech. Velmi trendy jsou nyní například vibrátory s dvojitou stimulací vagíny i klitorisu, speciální vibrátory na klitoris, které jej dráždí zvukovou vlnou, či partnerské vibrátory s ovládáním přes mobilní aplikaci. Pro muže frčí pánské masturbátory vyrobené podle otisků vagín známých pornohereček nebo erekční a vibrační silikonové kroužky. Páry se pak mohou navzájem potěšit třeba i erotickými stolními hrami,“ vyjmenovává Adam Durčák.

  19:00,  aktualizováno  31. března 14:34