Užíváte si bezstarostného sexu, nebo se stydíte za pouhé pomyšlení na něj? A můžete svůj názor vůbec změnit? Odpověď najdete v tomhle článku.

Představte si, že jste se na večírku seznámila s nádherným chlapem, který vás šíleně přitahuje. Nabídl, že vás doprovodí domů, a vy jste ho pozvala na skleničku. Skončili jste spolu v posteli a zažila jste možná ten nejlepší sex svého života. Zní ta představa lákavě? Nebo si vůbec nedokážete představit, že byste muchlala prostěradla s někým, koho jste před pěti hodinami ještě neznala?


Názory na sex na jednu noc ženy rozdělují zhruba na poloviny: Půlce z vás připadá sex s náhodným partnerem totálně neuspokojivý a druhý den litujete, že jste neudržela kalhoty zapnuté. Přibližně stejně početná skupina Češek považuje milování bez závazků za vzrušující. Mám dvě kamarádky, které si jsou povahově docela podobné: obě poslouchají kapelu The xx, mají slabost pro muže typu Ryana Goslinga a hrají bowling. Jenže v názorech na erotiku se totálně rozcházejí. Aneta je neustále na lovu a vyhlíží si partnery pro žhavá dobrodružství na jednu noc. A přitom tvrdí, že jedině s mužem, na kterém jí nezáleží, se v posteli úplně odváže a divoké hrátky si užije, aniž by si dělala starosti s tím, jestli se k ní ten člověk hodí i mimo ložnici, a hlavně: co si o ní asi myslí. „Jde o momentální uspokojení. Vůbec neočekávám, že z toho bude něco víc,“ přiznává.


Pokud Aneta odkráčí z večírku nebo baru v objetí s krásným ctitelem, následující den září jako měsíc v úplňku a vše do detailu líčí: „A pak mě přenesl na kuchyňskou linku…“ Karolína je ovšem její pravý opak. Sex na jednu noc si vyzkoušela třikrát a pokaždé se po něm cítila jako zpráskaný pes. „Jakmile se s někým vyspím, začne mi na něm záležet,“ tvrdí. „Samozřejmě pak čekám, až mi zavolá nebo mi napíše, a když se neozve, analyzuju, co jsem udělala špatně. Ani ten nejluxusnější zážitek mi za tohle trápení nestojí.“ Podle průzkumu sexuálního chování firmy Durex se nepatrně víc z vás podobá Anetě: čtyřiapadesát procent žen má totiž po sexu na jednu noc samé pozitivní pocity. A padesát jedna procent žen věří, že ke skvělému sexu láska potřeba vůbec není. Hodně záleží na vaší povaze, ale i na přístupu. Některé z vás si prostě nezávazné pletky neužijí nikdy. Existuje devět rozdílů mezi Anetami a Karolínami:


  9:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:35