Za ženskou nevěru může vysoká hladina estrogenu v krvi – čím ho máte víc, tím víc se cítíte do větru.

Jste šťastně zadaná a ještě nedávno jste měla oči jen pro svého vyvoleného. Jiní muži vám připadali přitažliví asi jako medvědi brtníci. Najednou je ale všechno jinak! Těšíte se, až vyrazíte s kamarádkami na koktejly a žhavě si zaflirtujete s krásným neznámým. Uvažujete o tom, že zajdete na skleničku s kolegou, který po vás hází roztoužené pohledy. A včera jste se cestou z práce v autobuse přistihla, kterak se zrakem přilepeným na opálená předloktí vysportovaného atleta sníte, jak asi v objetí takového mužského chutná sex!


Co se to s vámi děje? Znamená to snad, že už vás vztah s milovaným neuspokojuje? Měla byste partnerovi sbalit kufry a vyhlásit pátrání po muži, kterému budete chtít být věrná bez odříkání? Nebo touha po záletech k dlouhému vztahu patří stejně jako komáří štípance k létu? A co opravdu riskujete, když si žhavý úlet nedokážete odepřít? Čtěte odpovědi na všechny záletné otázky.


Proč mám chuť na nevěru?

„Od puberty jsem hodně střídala partnery, občas jsem měla i dva najednou, ale když jsem se zamilovala do Ondřeje, ostatní chlapi mě ze dne na den přestali zajímat,“ svěřuje se šestadvacetiletá bytová návrhářka Martina. „Usoudila jsem, že to znamená jediné: našla jsem konečně toho pravého. Jenže v poslední době už si zase hezkých mužských všímám, a když jdu s kamarádkami ven, vždycky se rozhlížím po chlapovi, s nímž bych si zaflirtovala. Nedávno mi jeden takový ve vinárně na účtenku načmáral své telefonní číslo. Mám sto chutí zavolat mu a někam si s ním vyjít – ne proto, abych Ondřejovi zahnula, ale abych si užila fajn večer s jiným chlapem. Chybí mi vzrušující mrazení, které prostě po třech letech s Ondrou už nezažívám. Znamená to, že se z nás stali spíš kamarádi než milenci a že s ním zůstávám ze zvyku?“ Třeba jste se vy nebo vaše kamarádka ocitla ve stejné situaci. Bezpečně kotvíte v dlouhém vztahu, svého parťáka máte ráda, jenže ho znáte až příliš dobře a trochu vám vadí, že se vám ze života vytratilo vzrušení.


Čím dál víc si všímáte mužných kolemjdoucích a možná vás už i napadlo: „Co kdybych si s některým z nich jen tak pro zpestření něco začala?“ Podle soukromé pražské psycholožky a partnerské poradkyně Marty Boučkové se stává zcela běžně, že vás po určité době začnou přitahovat i jiní muži než váš stálý ochránce. „Kdybyste poslouchala jen své sexuální pudy, zhruba po sedmi letech byste si vždycky našla nového partnera,“ objasňuje cosmo expertka.


„Pokud jste ale v dlouhém vztahu spokojená, důležitější než erotika jsou pro vás jiné hodnoty jako důvěra, pochopení, blízkost člověka, kterému na vás záleží a na kterého se můžete spolehnout. Proto spolu lidé zůstávají, i když bláznivá zamilovanost už z jejich vztahu dávno vyprchala.“ Nemělo by vás proto nijak zvlášť znepokojovat, že vás po několika letech spokojené monogamie začaly náhle vzrušovat bicepsy cizích mužských. Viník je jasný: příroda. Ke zvážení zůstává, jestli se vám vyplatí touze podlehnout.