Sex je víc než cokoli jiného ideální živnou půdou pro mýty a pověry, nemyslíte?

To, co se kdysi rozebíralo u kávy nebo spíš u skleničky vína, neb, jak známo, alkohol rozvazuje jazyk, dnes koluje nejen v ústním podání u kadeřníka nebo v hospodě, ale i na internetu. Kolem sexu a činností s ním spojených se rojí jeden blud za druhým. Kromě těch, které přežily staletí a ani moderní doba je z mnoha hlav nedostala, se ale objevují i mýty novodobé. Některé jsou vážnějšího charakteru, nad jinými se můžeme jen pousmát. A jsou takové, kterým se budeme smát, až se budeme za břicho popadat! Souvisí s tím i legendární Kámasútra. Nikde není řečeno, že sexuální polohy, které jsou v ní popsány, jsou proveditelné, tím méně polohy vyobrazené v nádherném francouzském atlasu L‘amour réussi. Je jich tam na šest set, ale za to, že je někdo vyzkoušel, bych tedy ruku do ohně nedala…Letité pověry:

? Při menstruaci je pohlavní styk nevhodný. Nesmysl, lze pouze říct, že není povinný. Rozhodně je třeba při sexu v této době dbát zvýšenou měrou na hygienu. Nicméně, proč do toho nejít, mají-li oba partneři chuť? Navíc je známo, že když jsou ženská rodidla prokrvená, mnohem snáze lze dosáhnout orgasmu. A slasti!


? Při defloraci musí dívka krvácet. Omyl – a dokonce ani nemusí být na první pohled (nebo spíš dotyk) patrné, zda byla dívka panna či nikoli. Ovšem, panenství se v poslední době ‚nosí‘, a tak některé kliniky plastické chirurgie nabízejí zhotovení umělé panenské blány jenom proto, aby žena krvácela, a přesvědčila tak svého životního partnera o své nevinnosti. Je to komické.

Když o té možnosti ví ženy, jak by o ní nevěděl muž! Ale my si tak rádi lžeme...


? Při prvním pohlavním styku nelze otěhotnět. Další nesmysl, který přetrvává věky. Šance, že žena otěhotní, je stejná při prvním styku jako při stopadesátém, představa, že panenská blána zadrží spermie nebo že nezkušená dívka je neplodná, je vyloženě směšná.


? Sexualita snižuje fyzickou výkonnost. Samozřejmě je to hloupost, vždy jde o individualitu člověka a jeho potřeby. Je to spojeno s představou, že vrcholoví sportovci, aby se nevyčerpávali, sex neprovozují. Je pravda, že po sexu se chce člověku spát, ale rozhodně je mu lépe, než kdyby si ho odpíral.


  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:44