Jak poznat, že ho zajímáte?

Sledujte směr jeho končetin: Lidé mají obvykle tendenci, když už ne otáčet se přímo směrem k člověku, který je jim sympatický, podvědomě alespoň ukazovat tím směrem svýma rukama nebo nohama. Markantní to bývá třeba při gestikulaci, kdy nám podvědomě prsty (především ukazováček) nejčastěji směřuje tam, kde je člověk, který se nám líbí. 

Vnímejte, jak se dívá: Když sledujeme člověka, který nás příliš nezajímá, máme tendenci se mu sice podívat zpříma do očí, ale tak, že sledujeme jen jeho oči a kořen nosu. Naopak v případě člověka, který nás zajímá, opisují naše oči jakýsi trojúhelník, tedy z oka do oka a pak také na nos a ústa. A čím větší trojúhelník očima děláme, tím více se nám daný člověk líbí. Zjednodušeně řečeno, dívá-li se muž ženě i na ústa, znamená to, že mu připadá sexy.

Všimněte si očí: Jde hlavně o zorničky, které mají tendenci se automaticky rozšířit, když vidí něco, co se mu líbí. Podobné je to s obočím. Když potkáme někoho, kdo se nám líbí, obočí se nám prý automaticky zvedne a pak klesne.

Zkuste test se skleničkou: Pokud jste někde v baru, máte šanci vyzkoušet jednu z velmi účinných metod zjišťování vzájemné přitažlivosti. Tedy: Položte skleničku nenápadně co nejblíže té jeho. Pokud si ji neodsune dál, znamená to, že touží po vaší blízkosti.


Jak zjistit, jaký bude v posteli?

Něžný a romantický nebo vášnivý a dravý? Prozradí to jednoduchými gesty.

Dravost: Na začátku komunikace stojí dále od vás a prohlíží si celé vaše tělo. Většinou se nedokáže soustředit na to, co říkáte... A když už se vás dotkne, je to spíše dobře mířený dotek, tedy ‚sexuální‘ dotek. Má tendenci se předvádět, více mluvit a nebo ukazovat velikost svého těla (rozmáchlá gesta či ruce překřížené za hlavou), raději stojí než sedí a mívá ruce v kapsách. Dotýká se více své spodní části hlavy, především brady.

Něha: Dívá se vám převážně do očí, sleduje, co říkáte, dokáže bez problémů navázat na vaši komunikaci. Používá často úsměv a letmý, přátelský dotyk. Stojí od samého začátku blízko vás a přitom nemáte pocit narušení svého osobního prostoru. Raději při ho­voru sedí a mívá zkřížené ruce na hrudi. Dotýká se více temene a horní části hlavy, markantní je to v případě, když si uhlazuje malíčkem obočí.


  11:27,  aktualizováno  31. března 2019 13:42