Víc než slova prozradí o vaší (i jeho) sexualitě postoj a gesta. Co přesně z nich lze vyčíst a jak to použít?

Jak ho svést?

Překvapuje vás, že vaše méně hezká a v konverzaci řekněme i méně duchaplná kolegyně slaví velké úspěchy u mužů? Je to možná tím, že umí lépe flirtovat řečí těla. Podle odborníků se nám 65 procent informací o člověku dostává řečí jeho těla a jen 7 procent z toho, co říká. Neznamená to ale používat finty laciných holek, stačí naučit své tělo správně komunikovat: 

Choďte vzpříma, ale uvolněně: Říká se, že držení těla vyjadřuje vnitřní postoj člověka. Budete-li chodit vzpřímeně, znamená to, že si věříte. Uvolněné a rozvlněné boky zase připomínají muži to, že jste žena. Pomoci vám mohou i vyšší podpatky. Díky nim pak má prý ženské tělo postoj podobný samičce šel­my připravené k páření. Seďte ‚otevřeně‘: Můžete mít ležérně přehozenou nohu přes nohu, ale rozhodně neseďte s nohama těsně u sebe, působíte tak nervózně a uzavřeně. Dejte pozor i na to, jak máte ruce.

Zkřížené ruce říkají: Vstup zakázán! Naopak otevřené dlaněmi vzhůru ukazují přátelství.

Zrcadlete: Opakujte nenápadně jeho gesta. Zakloní-li hlavu, udělejte to taky, opře-li si hlavu o dlaň, následujte ho... Proč? Teorie přitažlivosti říká, že sympatičtí jsou nám ti lidé, kteří jsou nám něčím podobní. Ale pozor! Zrcadlení nesmí být násilné a mělo by být provozováno s určitým časovým odstupem (asi tak minutu). Jinak dosáhnete pravého opaku: Může si myslet, že se mu vysmíváte, a to rozhodně sexy není.

Mrkejte: Nemáme na mysli nápadné mrknutí, ale lehký pohyb očních víček, který při komunikaci s ním zrychlete. Udělá-li to samé, máte vyhráno.


  11:27,  aktualizováno  31. března 2019 13:42