Jak přežít společné účty? Odpoví vám cosmo sonda do partnerského finančnictví.


Průšvih č. 1: Když přítel přijde na vaši poslední útratu, zuří jako tajfun. Přitom byla za vaše peníze!


Ve většině párů je každý z partnerů jiný typ; jeden z vás používá výdělky na to, aby upevnil vztahy se svými blízkými a splnil si, po čem touží, takže se hodně schází s přáteli (což něco stojí) a utrácí za dárky. Ten druhý vidí peníze jako prostředek, který vám zajistí pohodlí. Promluvíte-li si o svých představách, zjistíte, co je pro vás oba důležitější: jestli dovolená, nebo kožená pohovka.


Řešení: Oba dávejte část platu do společného rozpočtu, abyste zaplatili nájem, inkaso a jídlo. Zbylé „kapesné“ si každý utratí podle svých představ.Průšvih č. 2: O účty se staráte jenom vy (nebo jenom on).


Pokud jeden z partnerů nechá veškeré finanční starosti na svém protějšku, pak k penězům nemá přístup dospělého člověka. Znamenají pro něj jenom odměnu, nikoli i nudné povinnosti. Jestliže umíte s financemi zacházet líp než přítel, můžete se dohodnout, že si tyhle záležitosti vezmete na starost. Potom má ale váš drahý zakázáno mluvit vám do toho a stěžovat si.Řešení: Účty si mezi sebe rozdělte. Zatímco váš partner bude hlídat, aby se každý měsíc včas zaplatil nájem nebo hypotéka, vy se postaráte o ostatní složenky. Každý bude mít svůj díl zodpovědnosti a oběma se uleví.